reklamı kapat

POPÜLER

iron man

Avengers Infinity War’u etkileyen Iron Man 3 kararı

Tony Stark, Marvel Sinematik Evreni’nin temelini atan karakterlerden biri. Üstelik Iron Man 3 için alınan bir kararın Avengers Infinity War’u etkilediği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Tony Stark aslında pek alışılmış süper kahraman kalıplarına uymuyor. Zekası ve zenginliği herkes tarafından biliniyor. Fakat Tony Stark aynı zamanda kaybettiği ailesinin acısını yaşayan ve çizgi romanlarda alkol sorunlarıyla mücadele eden bir karakter. Hatta onun bu yönünü ilk Iron Man filmlerinde de gördük. Fakat The Avengers ve Iron Man 3 döneminde Disney bu karakterin alkole düşkün yanının göz ardı edilmesini istedi. Karakterin bu yanının iyi bir örnek oluşturmadığını söylememize gerek bile yok. The Avengers’tan sonra savaş sonrası stres bozukluğu ile mücadele eden kahramanımız Iron Man 3’te iyice alkole sarılabilirdi. Fakat Disney’in müdahalesiyle birlikte bu ihtimal çöpe atıldı. Eğer orijinal plan uygulansaydı Civil War farklı bir sebepten çıkabilirdi. Fakat daha da önemlisi Tony Stark kesinlikle Avengers’a liderlik edecek niteliklere sahip olmayacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney stüdyolarının aile değerlerine aykırı bularak değiştirmek istediği bu detay Iron Man’in Avengers Infinity War’daki hikaye akışını fazlasıyla etkiledi. Bu müdahalenin ardından Iron Man düzgün bir ilişkisi olan, kahramanlığıyla adından söz ettiren ve mücadeleden asla kaçınmayan bir karakter olarak kendini geliştirdi. Marvel kararları da alınan bu karardan rahatsızlık duymadı.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı