reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame filminde değişen Iron Man kararı

Avengers Endgame filminin Iron Man odaklı final sahnesinin aslında çok farklı olabileceği ortaya çıktı. Üstelik bu fark Marvel Sinematik Evreni‘nde bir ilk olacaktı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’in finalinde kazanan tarafı belirleyen Tony Stark’ın fedakarlığı oldu. Sonsuzluk taşlarını ele geçiren kahramanımız onları zırhına entegre etti. Taşları da Thanos ve ordusunu toz bulutuna çevirmek için kullandı. Böylece Avengers ekibi büyük mücadeleyi kazandı fakat Iron Man hayata gözlerini yumdu. Bu efsanevi sahnede Tony Stark parmaklarını şıklatmadan hemen önce “Ben Iron Man’im” diyor ve ilk solo filminin finaline gönderme yapıyordu. Ancak onun son sözlerinin biraz daha farklı olabileceği ortaya çıktı. Avengers Endgame‘in senaryosunu kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely Empire Podcast‘a konuştu. Iron Man’in Marvel dünyasında “fuck” kelimesini kullanan ilk karakter olacağını ancak bundan sonradan vazgeçtiklerini açıkladı.

Farklı Iron Man finali

“Senaryoda bir noktada Iron Man’in küfretmesine şahit oluyorduk. Sahnenin pek çok farklı versiyonunu çektik, bu sebeple tam olarak ne dediğini hatırlamıyorum. Ancak bunca olayın ardından her şeyin ufak bir küfürle sonlanabileceğini düşünmüştük.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra Tony Stark’ın küfretmesinin gereksiz olduğuna karar veriliyor ve “Ben Iron Man’im” cümlesinin tek başına yeterli olduğu sonucuna varılıyor. Elbette bunun sebebi biraz da Disney stüdyolarının aile dostu tavrı. Marvel stüdyoları da aynı çizgiyi takip etmekte kararlı görünüyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi