reklamı kapat

POPÜLER

Fantastic Four

Vazgeçilen şaşırtıcı X-Men ve Fantastic Four projesi

X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin hakları Disney stüdyolarına dönmesen önce, 20th Century Fox‘un şaşırtıcı bir proje üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre 20th Century Fox karşımıza şaşırtıcı bir süper kahraman filmiyle çıkmaya hazırlanıyordu. Bu projenin temellerinin 2010 senesinde dayandığı anlaşılıyor. Thor ve X-Men: First Class gibi filmlerin senaristlerinden Zack Stentz‘in açıklamasına bakılırsa Fox, X-Men ve Fantastic Four karakterlerini bir araya getirecek bir yapım üzerinde çalışıyordu. Hatta filmin yönetmenliğini Paul Greengrass‘ın üstleneceği ifade ediliyor. Fikrin temeli ise Captain America Civil War’u andırıyor.

X-Men vs Fantastic Four

Paylaşılan detaylara bakılırsa filmde olayları başlatan Johnny Storm oluyor. The Human Torch patlıyor ve Manhattan’da devasa bir delik açılmasına neden oluyor. Bunun ardından dünya tıpkı Civil War‘daki gibi kahramanların kayıt olmasını gerektiren bir sistem üzerinde çalışmaya başlıyor. Bu durum da kahramanların karşı karşıya gelmesine neden oluyor. X-Men ve Fantastic Four ekip olarak birbirleriyle mücadeleye giriyor. Hatta Wolverine ve Mr. Fantastic arasında birebir bir mücadelenin yaşandığı bile ifade ediliyor. Filmin sonunda kahramanlarımızın arasındaki mücadele tatlıya bağlanıyor. Fakat sürpriz sahnede Skrull istilasına dair ilk ipuçlarını görüyorduk. Böylece devam filmi için de ilk bilgiler verilmiş oluyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu projede 2014’te vizyona giren X-Men: Days of Future Past filminin başarısıyla rafa kaldırıldı. 20th Century Fox işleri karmaşık hale getirmek yerine X-Men’le yola devam etme kararı aldı. Fantastic Four filminin başarısız oluşu da bu kararda büyük etkiye sahipti. Eğer bu proje iptal edilmeseydi Captain America Civil War’a çok benzer bir hikayeyei X-Men ve Fantastic Four’la görecektik.

İlginizi çekebilir

Dark Phoenix tanıtımı