reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel hayranlarının enteresan X-Men teorisi

X-Men karakterleri çok yakında Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olacak. Çizgi roman uyarlaması hayranları ise bu birleşmenin beklenenden farklı olacağını düşünüyor.

Bildiğiniz gibi X-Men’in sinema ve televizyon hakları çok uzun zamandır 20th Century Fox stüdyolarındaydı. Şimdiye kadar bu dünyayla bağlantılı çok fazla yapım seyrettik. Fakat Disney’in 20th Century Fox tarafından satın alınmasıyla işler değişti. X-Men’le Fantastic Four Marvel stüdyolarına geri dönmüş oldu. Bu doğrultuda sevdiğimiz pek çok karakteri yakında Marvel Sinematik Evreni’nde görebiliriz. Ancak X-Men ismi gelecekteki yapımlarda görmezden gelinebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel dünyasında X-Men tercihi

Aslına bakarsanız Marvel’dan X-Men konusunda net bir açıklama gelmiş değil. Yapılan en net açıklama San Diego Comic Con’da Kevin Feige tarafından gerçekleştirildi. Marvel stüdyolarının başındaki isim “daha mutantları konuşma fırsatımız olmadı” diyerek onların beşinci fazda yer alacağını müjdelemiş oldu. Fakat bu noktada X-Men ismini kullanmak yerine mutantlar demesi bu dünyanın hayranlarının yeni bir teori geliştirmesine sebep oldu.

Marvel hayranları X-Men isminin artık kullanılmayacağını düşünüyor. Şimdiye kadar pek çok farklı yapımla karşımıza çıkan bu ekibin adı bir anlamda çok kullanım sebebiyle eskimiş durumda. Stüdyonun mutant ismine odaklanarak farklı karakterleri beyaz perdeye taşımaya başlayacağı, böylece aynı karakterleri kullansa da seyircilerde “taze bir his” oluşturmayı tercih edeceği söyleniyor. 20th Century Fox’un son yıllardaki başarısız X-Men projelerini düşününce bu teorinin gerçek olma ihtimali de artıyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı