reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link HomeCare

İnternette eksiksiz güvenlik deneyimi için TP-Link HomeCare paketi

TP-Link kablosuz ağ pazarında bilinen isimler arasında yer alıyor. Şimdi ise Deco serisi başta olmak üzere TP-Link’in bazı yönlendiricilerinde yer alan HomeCare güvenlik paketi, sadece ağın değil, ağa bağlı cihazların güvenliğini de sağlıyor.

TP-Link HomeCare yalnızca güvenlik değil aynı zamanda, evdeki her birey için farklı bağlantı ayarları ve engellemeler yapılmasına olanak veriyor ve çocuklar başta olmak üzere aile bireylerinin internette daha güvenli dolaşmalarını sağlıyor. Bu sayede içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Kablosuz ağ pazarında adından söz ettiren TP-Link güvenli internet konusuna önem veriyor ve bu konuya yatırım yapıyor. Sadece ağ güvenliği ile yetinmeyen şirket, hem ağa bağlı cihazların hem de ağa erişen bireylerin güvenliği konusunda da çözümler sunuyor. TP-Link’in yeni nesil bazı yönlendirici ve Deco modellerinde yer alan HomeCare paketi, güvenli internet konusundaki en kapsamlı çözümlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Wi-Fi ağının ve bu ağa bağlı cihazların güvenliğinin yanı sıra başta çocuklar olmak üzere aile üyelerinin güvenli internet erişimi için de farklı çözümlerden oluşan HomeCare paketi, yeni nesil TP-Link modelleriyle ücretsiz olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link HomeCare Ebeveyn Denetimleri geliyor

HomeCare paketi içinde dünyanın önde gelen antivirüs yazılımı üreticilerinden Trend Micro’nun üç yıllık lisanslı güvenlik yazılımı yer alıyor. Bu güvenlik paketinde yerleşik antivirüs ve zararlı yazılımlara karşı koruma yazılımı ve kategori bazlı web erişim filtresi bulunuyor. Trend Micro ağ koruma sistemi, ağı sık sık tarayarak kötü niyetli site saptaması, virüs bulaşmış aygıtların izolasyonu ile evdeki tüm cihazları ve kişisel bilgileri zararlı yazılımlardan ve hacker’lardan koruyor. Sürekli güncellenen bu yazılım sayesinde tüm ağ en son tehditlere karşı korumaya alınmış oluyor.

TP-Link HomeCare’de yer alan güçlü Ebeveyn Denetimleri ise çocukların ağa ve internete erişiminin yönetilmesine ve izlenmesine yardımcı oluyor. Bazı uygulamaları ve siteleri engelleme, zaman sınırı belirleme, yaş filtreleri kullanılan kullanıcı profilleri atama yapılabilecek kontrol ve sınırlamalar arasında yer alıyor. Gelişmiş firewall donanımlarında bulunan ‘kategori bazlı web sitesi engelleme’, HomeCare’deki Ebeveyn Denetimi’nde de yer alıyor. Özellikle son dönemde olumsuz sonuçlara yol açan Mavi Balina vb bazı tehlikeli bilgisayar oyunlarından çocuklar bu denetimler ve engellemelerle korunabiliyorlar.

HomeCare denetimlerini yapmak ise oldukça kolay. TP-Link’in Android ve iOS destekli uygulamaları üzerinden rahatlıkla yapılan denetimlere hakim olmak artık sizin elinizde. Örneğin, çocukların internete erişim zamanını planlamak, akıllı telefon uygulaması üzerinden birkaç parmak hareketi ile yapılabiliyor. Çocukların internete bağlandığı telefon, oyun konsolu, tablet gibi tüm cihazlar bir grup altında toplanabiliyor ve tüm engeller bu gruba yapılabiliyor. Her cihaz için ayrı ayar gerekmiyor.

Tüm aile bireylerinin internete erişim saatlerine kadar planlama yapılabiliyor. Ayrıca dünyanın herhangi bir yerinden, herhangi bir saatte bu uygulamalardan ağ ve bağlı cihazlar izlenebiliyor; bağlantıları kesilebiliyor ya da farklı bir ayar yapılabiliyor. Bu sayede evden uzaktayken bile ağ takip edilip ağ ve bağlı cihazların güvenliği sağlanıyor, aile bireylerinin internet erişimleri kontrol edilebiliyor.

İlginizi çekebilir

TP-Link’ten powerline adaptörler