reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

TP-Link Archer C4000

Yüksek performanslı yönlendirici: TP-Link Archer C4000

TP-Link başta çevrim içi oyun tutkunları olmak üzere kullanıcıların dikkatini çekecek yeni yüksek performanslı yönlendiricisi Archer C4000 ile karşımızda.

Advertisement

Wi-Fi çözümleri konusunda lider isimlerden TP-Link, yeni yönlendirici modeli Archer C4000 ile daha yüksek performans vadediyor. Çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu; yüksek hız ve güçlü performans gerektiren uygulamaları çalıştıran kullanıcıların dikkatini çekecek olan ürün çevrim içi rekabetçi oyun deneyimi ya da yüksek kalitede film izleme gibi alanlarda üst seviye çözümleri hedefliyor. Türkiye’de satışa sunulmaya hazırlanan ürün, geniş kapsama alanının yanı sıra güçlü güvenlik özellikleriyle de kullanıcıların favorisi olmayı amaçlıyor.

TP-Link Archer C4000 ile yüksek hız deneyimi

Aynı ortamda çok sayıda cihazın aynı anda Wi-Fi’a bağlı olması her cihaz için yüksek Wi-Fi performansı alınamamasına sebebiyet verebiliyor. Yüksek kablosuz ağ performansı için güçlü bir yönlendirici tercihinde bulunmak gerekiyor. Archer C4000 de buna çözüm sunuyor. 1,8 GHz 64-bit dört çekirdekli ana işlemciye sahip olan yönlendirici, tüm cihazların hızlı ve gecikmesiz bağlantı kurmasını sağlıyor. Ana işlemcinin yanı sıra cihazda yer alan üç adet ek işlemci de tüm cihazların Wi-Fi talebini dengeliyor ve ağın sürekli yüksek performansta çalışması için ana işlemciye destek veriyor.

TP-Link Archer C4000’de aynı zamanda üç bant (tri-band) ve MU-MIMO teknolojileri de mevcut. Bu teknolojiler yönlendiricinin aynı anda birden fazla cihazla iletişim kurmasını ve mevcut en iyi bantta veri gönderip almasını sağlıyor. Böylece aynı anda hem 4K içerik izleyip hem de çevrim içi oyunlar oynandığında ağ performansında sıkıntı yaşanmıyor. Geniş kapsama alanıyla da tercih sebebi olan cihaz aynı zamanda “rangeboost” teknolojisiyle daha uzakta konumlanan ya da düşük güce sahip cihazları da saptayarak Wi-Fi sinyallerini bağlı cihazlara odaklayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Archer C4000 ile kablosuzun yanı sıra güçlü kablolu bağlantı da elbette kurulabiliyor. Cihaz üzerinde 1 adet WAN, 4 adet LAN girişi bulunuyor. Ayrıca “Bağlantı Birleştirme (Link Aggregation)” özelliği, iki ayrı Ethernet girişini 2 Gbps bağlantıda birleştirerek ağa bağlı depolama (NAS) cihazlarına güç oluşturuyor. Archer C4000’le ağ ve ağa bağlı cihazların güvenliği ise TP-Link HomeCare ile sağlanıyor. HomeCare paketi yüklü olarak geliyor ve ağa bağlı her cihazın korunmasını mümkün kılıyor. Modelin Türkiye fiyatı 258,40 dolar olarak açıklandı.

İlginizi çekebilir

Google Maps nihayet işlevsel Android özelliğini iOS’e getiriyor