reklamı kapat

POPÜLER

2019 Peugeot 508

2019 Peugeot 508 için ilk Türkiye fiyatları açıklandı [Video]

Uzun süren bekleyişi nihayet kasım ayı itibarıyla sonlanan 2019 Peugeot 508, lansmana özel çok ciddi indirimli fiyatlarla kullanıcılara sunulacak.

Kısa süre önce düzenlecek olan etkinliği üzerinden Türkiye’ye geliş tarihiyle ilgili ilk bilgilerini verdiğimiz 2019 Peugeot 508 için beklenen süreç sona erdi. İstanbul’da düzenlenen ve bizim de katıldığımız özel bir etkinlik kapsamında Türkiye lansmanı gerçekleştirilen yeni jenerasyon için başlangıç fiyatları etkinlik kapsamında katılımcılarla paylaşıldı. Halihazırda var olan seviyeyi düşündüğümüzde sınıfı domine edeceğini düşündüğümüz bir başlangıç fiyatıyla karşımıza çıkan yeni 508, en az fotoğrafları kadar etkileyici bir karakteri asfalta yansıtıyor.

2019 Peugeot 508 donanım ve fiyat detayları

Türkiye’de; Prime, Allure, GT Line ve GT olmak üzere dört farklı versiyon üzerinden kullanıcılara sunulacak olan otomobil normal standartlarda 240.000 TL gibi bir fiyatla pazara sunuluyor. Lakin markanın lansmana özel olarak belirlediği fiyat değeri ise 210.000 TL olarak karşımıza çıkmakta. Gerek dizel gerekse benzinli versiyonun Prime versiyonu için aynı olarak belirlenen bu rakamın kesinlikle çok iddialı olduğunu belirtmeden geçemiyoruz. Lansman sırasında diğer rakiplerine oranla Türkiye pazarına geç girdiğine dair eleştirilerin kabul edildiği yeni 508, bizce bu fiyat politikası sayesinde aradaki eksikliği kapatacak bir seviyede. Ülkemizde dizel ve benzinli motor seçenekleriyle sunulacak olan otomobilde giriş seviyesini 130 beygirlik dizel makine yapacak. İkinci basamak 180 beygir benzinliyle tamamlanırken en tepede ise 225 beygirlik benzinli motor meraklılarını bekliyor olacak. Fiyatları açıklanan ve giriş seviyesinde yer alan Prime paketin bile hiç fena sayılmacak donanımlarlı standart olarak beraberinde getireceğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liste baktığımızda; ön-arka park sensörü, 180 derece geri görüş, otomatik çift bölgeli klima ve anahtarsız çalıştırma gibi özelliklerin standart olarak sunuluşu ön plana çıkarılıyor. Bir üst pakette bizleri karşılayan Allure ise Prime’a ek olarak; anahtarsız giriş, full-LED ön arka far sistemi, kablosuz akıllı telefon şarjı, elektrik bel destekli ve ısıtmalı koltuk ve 10 inç ebatlı multimedya sistemini beraberinde getiriyor. GT Line ile birlikte ise adaptif akıllı hız sabitleyici, Focal premium ses sistemi ve şerit takip asistanı devreye giriyor. Ailenin en üst noktasına geldiğimizde ise bizleri sınıfında tek olarak nitelendirebileceğimiz gece görüş desteği standart olarak bizleri karşılıyor. Buna ek olarak yine aktif süspansiyon sistemi ve 360 derece kamera desteği de yine bu paketin standartları arasında sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de sunulacak olan motor seçeneklerin detayları da potansiyel alıcılar için şüphesiz oldukça önemli. Burada ilk olarak 1,5 lirelik dizele baktığımızda bizleri; 130 beygir güç, 300 Nm tork, 10 saniyelik 0-100 eve 3,8 litrelik karma tüketim değeri karşılıyor. İkinci basamakta yer alan 1,6 litrelik benzinli makine ise; 180 beygir güç, 250 Nm tork, 7,9 saniyelik 0-100 ve 7,9 litrelik karma tüketimle listeye giriyor. Aynı motorun 225 beygir güç ve 300 Nm tork üreten versiyonu ise 7,3 litrelik 0-100 ve 5,7 litrelik karma sarfiyat vadediyor. Peugeot’nun kısa süre içerisinde 1.000 adetlere varan satış beklentisiyle Türkiye’ye sunduğu yeni 508’in kullanıcı cephesinde nasıl tepki göreceğini zaman gösterecek.