reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram tarafından kapatılmaya çalışılan “stalk” uygulaması

Instagram, Takip sekmesini kaldırdığında üçüncü parti uygulamalara da gün doğdu. Onlardan biri de iOS uygulaması Like Patrol.

Advertisement

Intagram kullanıcılar için platformu geliştirip en iyi deneyimi sunmaya çalışırken bir yandan da üçüncü parti uygulamalara çalışma alanı sağlıyor. Platformun kaldırdığı özelliklerin benzerleri kısa süre içinde uygulama mağazalarında yerini alıyor. En çok tercih edilen uygulamalarsa ağırlıklı olarak diğer kullanıcıların hareketlerini gösterenler. Platformun geçtiğimiz haftalarda kendi bünyesinden kaldırdığı Takip sekmesinin ardından kullanıcılar da hemen alternatifine koşmuş durumda. Bildiğiniz gibi Takip sekmesi, takip ettiğiniz kişilerin beğenilerini, yorumlarını, takip ettiği kişileri listeliyordu. Kullanıcılar hareketlerinin herkese açık olmasından rahatsız olmuş, platform da bunun üzerine sekmeyi kaldırmıştı. iOS uygulaması Like Patrol da benzer bir deneyim sunuyor. Takip sekmesi kalkınca uygulama kısa sürede keşfedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, “stalk” uygulamasını kapattırmak istiyor

Like Patrol tıpkı Takip sekmesi gibi çalışıyor. Takip ettiğiniz kişi hangi fotoğraflara beğeni atmış, kimi takip etmiş, hangi yorumları beğenmiş gibi hemen her detay uygulamada yer alıyor. Instagram’ınsa bundan hiç memnun olmadığını söyleyebiliriz. Takip sekmesinin kalkmasıyla popülerliği artan Like Patrol’un veri ihlali yaptığı kaydediliyor. Instagram uygulamayı kapattırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yani uygulama önümüzdeki dönemlerde App Store’dan kaldırılabilir. Ancak o zamana kadar aktif bir şekilde kim, ne yapmış, kimi beğenmiş gibi veriler açık bir şekilde bu uygulama üzerinden listeleniyor. Uygulamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram, YouTube olma çabasını yeni özelliğiyle belli ediyor

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 109,1 MB
  • Yükle App Store