reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Kestirmeler

Başkalarının Instagram fotoğraflarını kaydeden iOS 12 özelliği [Nasıl yapılır?]

iOS 12 ile beraber iPhone modelleri yepyeni bir yeteneğe kavuştu: Kestirmeler. Pek çok farklı komutla kullanabileceğiniz Kestirmeler başkalarının Instagram fotoğraflarını kaydetmeyi kolaylaştırıyor.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, başka kişilerin fotoğraflarını kaydetme konusunda kullanıcılara pek seçenek sunmuyor. iPhone kullanıcılarının sıklıkla ekran görüntüsü aldıktan sonra görselin altını ve üstünü kırparak çözdüğü bu soruna gerçek bir çözüm ise Kestirmeler uygulaması ile geliyor. iOS 12 ile hayatımıza dahil olan Kestirmeler, üzerinde çok durulmasa da kullanıcılara farklı alanlarda alternatifler sunarak telefonun yeteneklerini geliştiriyor. Elbette iPhone’da başkalarının Instagram fotoğraflarını daha zahmetsiz bir şekilde kaydetmek istiyorsanız öncelikle telefonunuzu iOS 12’ye güncellemeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kestirmeler ile Instagram fotoğrafı kaydetme

Kestirmeler ne yazık ki yerleşik bir uygulama değil. Telefonunuzu iOS 12’ye güncelledikten sonra Apple’ın geliştirdiği uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Bu uygulama ilk etapta içi boş geliyor. Yani herhangi bir kestirme bulunmuyor. Ancak diğer kullanıcılar, faydalı olabilecek kestirmeleri yazarak indirmeye sunmuş durumda. Onlardan biri de Instagram Downloader. Danylo Shevchenko‘nun geliştirdiği bu kestirme sayesinde fotoğraf paylaşım uygulamasındaki fotoğrafları indirmek çok daha kolay hale geliyor. Tek yapmanız gereken indirmek istediğiniz fotoğrafın sağ üst kısmındaki 3 nokta işaretine tıklayarak Bağlantıyı Kopyala demek. Daha sonra Kestirmeler uygulamasına girip Save Instagram Image‘a tıklamak. Bu kestirme panoya kopyaladığınız linkteki fotoğrafı otomatik olarak galerinize ekliyor. Ekran görüntüsü almaya da gerek kalmıyor. Söz konusu eklenti 10 fotoğrafa kadar kaydedebiliyor. Bunu ayarlarından artırıp azaltmak da elinizde.

Siri ile de çalışıyor

Kestirmeler uygulamasına girmek istemiyorsanız, eklentiyi indirdikten sonra eklenti üstündeki 3 noktaya tıklayıp sağ üst köşedeki Ayarlar sembolüne dokunarak ayarlar panelini açmanız gerekiyor. Burada eklenti adını da değiştirebileceğiniz gibi Siri’ye eklentiyi kaydedebiliyorsunuz. Burada istediğiniz komutu sesli olarak sisteme kaydetmeniz gerekiyor. Daha sonra Instagram’da beğendiğiniz fotoğrafın URL’sini yukarıda anlattığımız gibi Pano’ya kopyalayıp, “Hey Siri” diyerek kaydettiğiniz komutu sesli söylerseniz, fotoğraf otomatik olarak kaydediliyor. Kestirmeyi buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram video etiketleri