reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Kestirmeler

iPhone’a YouTube’dan video indirme [Nasıl yapılır?]

iOS 12 ile beraber kullanıcılara yeni özellikler sunan Apple, Kestirmeler uygulamasıyla cihazların yeteneklerini artırıyor. Artık kullanıcılar YouTube‘dan video indirebiliyor.

Geniş kütüphanesi ile kullanıcılara sayısız içerik sunan YouTube, ne yazık ki çevrim dışı çalışma konusunda şimdilik tüm kullanıcıları desteklemiyor. Ayrıca bazı kullanıcılar içeriği platform üzerinden indirmek yerine cihazlarına kaydetmek isteyebiliyor. Bu konuda iPhone kullanıcılarının imdadına iOS 12 güncellemesi yetişiyor. iOS 12 ile beraber tanıtılan Apple uygulaması Kestirmeler için yazılan bir komut, YouTube videolarını basit bir şekilde telefonunuza indirmenize olanak tanıyor. Üstelik bu özellik Siri desteği de sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube videolarını telefona indirme

Öncelikle bu özelliği kullanabilmek için iOS 12’yi indirmiş olmanız gerektiğini belirtelim. Daha sonra App Store’dan Kestirmeler uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra ise esas eklentiyi yükleyebilirsiniz. Matthias Petrat tarafından hazırlanan Kestirme, YouTube Downloader adını taşıyor. Bu kestirmeyi indirdikten sonra, YouTube’dan bir video indirmek isterseniz yapmanız gereken tek şey, videonun altındaki Paylaş yazısına tıkladıktan sonra Bağlantıyı Kopyala demek. Daha sonra Kestirmeler uygulamasına girerek komuta dokunup videoyu indirebilirsiniz. Videonun galerinize kaydedildiğini ekleyelim.

Tabii video indirmek için uygulama değiştirmenize de gerek yok. Eklentiyi indirdikten sonra sağ üst köşedeki Ayarlar paneline geçerek Siri desteğini açarsanız, YouTube uygulaması içinde bağlantıyı kopyaladıktan sonra Siri’ye sesli komut vererek uygulamadan çıkmadan videoyu indirmeye başlayabilirsiniz. Söz konusu kestirme 720p videolar kaydediyor. Tabii video 720p desteklemiyorsa en yüksek çözünürlüğü baz alıyor. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Keşfet sekmesi