reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube’da video indirme özelliği bilgisayarlara geliyor; işte detaylar

YouTube’un video indirme özelliği, Premium aboneleri ve mobil cihaz kullanıcıları tarafından kullanılan kullanışlı bir özellik olarak öne çıkıyor.

YouTube, Premium abonelerinin yeni özellikleri herkesten önce kullanabilmesi için deneysel özellikler sunuyor. Deneysel özelliklerine eklenen en son güncellemeyle YouTube Premium aboneleri masaüstü bilgisayarlarında da videolar indirebiliyor. Masaüstüne gelen video indirme desteği sayesinde kullanıcılar YouTube’daki videoları çevrimdışı olarak da izleyebiliyor. Video indirme seçeneğinde 144p’den 1080p’ye kadar çözünürlükte video indirme kullanıcılara sunuluyor. 4K çözünürlükte indirme seçeneeği ise ne yazik ki yer almıyor. Video indirme özelliği, Premium abonelerine 19 Ekim’e kadar sunulan deneysel bir özellik olarak listeleniyor. 19 Ekim’den sonra bu özelliğin kaldırılacağı belirtiliyor. Deneysel kullanımdan sonra bu özelliğin tüm Premium kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube’da video indirme özelliği hangi tarayıcılarda çalışıyor?

Masaüstü YouTube kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmesi için Chrome, Microsoft Edge veya Opera tarayısından herhangi birini kullanması gerekiyor. Daha sonrasında belirttiğimiz tarayıcıların menü sekmesinde üç noktalı bir indirme tuşu yer alıyor. Kullanıcılar bu taşa basarak YouTube üzerinden videolar indirebiliyor. YouTube Premium’un Türkiye’deki aylık ücretinin 16,99 TL olduğunu hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti