reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Görsel

YouTube, akıllı “Shorts” indirme sistemini test etmeye başladı

 - Güncelleme: 25 Haziran 2024 17:18

Video tarafının lideri olmaya devam eden YouTube, ücretli kullanıcıları arasında akıllı “Shorts” indirme sistemini test etmeye başladı.

Android telefon sahibi YouTube Premium aboneleri, şu anda otomatik olarak çalışan bir akıllı “Shorts” indirme sistemini test edebiliyor. Bu özellik açıldığı zaman uygulama beğeneceğinizi düşündüğü Shorts videolarını çevrimdışı izleme için otomatik olarak indiriyor. Bu indirmeyi sadece WiFi bağlantısı bulduğu zaman yapan uygulama, bu sayede kullanıcıların mobil veri paketlerinde ciddi bir tasarruf sağlayabiliyor. İndirilen videolar uygulamanın “Siz” menüsündeki “İndirilenler” kısmında görüntülenebiliyor. Bugün platform için başka bir test daha gündeme gelmişti. YouTube, Brezilya, Tayvan ve Türkiye’de “Hype” isimli bir özellik test etmeye başladı. YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre Hype özelliği, küçük içerik üreticilerinin yeni kitleler tarafından keşfedilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Firmanın aktardığı kadarıyla test sürecine dahil olan izleyiciler yalnızca son yedi gün içinde yayınlanmış bir videoyu Hype’layabiliyor/öne çıkarabiliyor ve süreçte şu anda sadece 500 binden daha az abonesi olan YouTube İş Ortağı Programı içerik üreticileri destekleniyor. Eklenen özel buton üzerinden Hype’lanarak öne çıkarılan videoların “Keşfet” bölümünde görüneceği söyleniyor, şirket Hype’ın normal keşif algoritmasını etkilemediğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu aralar YouTube için gerçekten çok sayıda test yapılıyor. Örneğin YouTube izleyicileri yakında açtıkları videolara notlar ekleyebilecek.  Şu an sadece ABD’de test edilen bu özellik sayesinde kişiler, videolara ekstra bilgiler ekleyebilecek ya da videolardaki hataları düzeltebilecek. X’in “Topluluk Notları” özelliğinin bir benzeri olan yeni “Notlar” özelliği için YouTube şunları aktarıyor: “Başkalarının bilgi sahibi olmasına yardımcı olmak için içeriği yanlış veya tam olarak açık olmayan videolara notlar ekleyebilirsiniz. Gönderdikten sonra notunuz başkaları tarafından incelenir ve derecelendirilir. Notunuz geniş bir perspektife sahip birçok kişi tarafından yararlı olarak değerlendirilirse, yayınlanabilir ve videonun altında görünebilir.

YouTube haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER