reklamı kapat

POPÜLER

macOS Sequoia

macOS Sequoia ile gelen en önemli özellik “iPhone Mirroring” için test süreci başladı

WWDC24 kapsamında tanıtılan macOS Sequoia ile gelen en önemli özellik “iPhone Mirroring” için test süreci başladı.

Mac bilgisayarların sonbahar döneminde çıkacak yeni işletim sistemi macOS Sequoia, iPhone ile Mac’ler arasındaki bağlantıyı yeni bir seviyeye çıkarıyor. Yeni sürümde iPhone’ların ekranı Mac bilgisayarlara yansıtılıyor, telefonlar Mac’ten yönetilebiliyor. İşte bu özellik artık yayınlanan en son iOS 18 ve macOS Sequoia sürümlerinde aktif olarak test edilebiliyor. Deneyenlerin beta olmasına rağmen çok iyi bulduğu özellik hakkında Apple kendisi şunları aktarıyor: “macOS Sequoia’da Süreklilik, iPhone Mirroring özelliğiyle daha da sihirli bir hale geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Mac’leri üzerinden iPhone’larıyla eksiksiz erişim ve etkileşim kurabiliyor. Kullanıcının kişisel duvar kağıdı ve simgeleri, iPhone’unda olduğu gibi aynı şekilde gösteriliyor ve kullanıcı Ana Ekran’ında sayfalar arasında geçiş yapabiliyor veya favori uygulamalarında gezinebiliyor. Ayrıca Mac’teki klavye, trackpad ve mouse, kullanıcının iPhone’uyla etkileşime geçmesine olanak tanıyor, hatta sesli içerikler de dinlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılar iPhone ile Mac arasında öğeleri sorunsuz bir şekilde sürükleyip bırakabiliyor ve bu sırada iPhone kilitli kalıyor, böylelikle kimse aygıta erişemiyor veya kullanıcının ne yaptığını göremiyor. Bu özellik, görünür durumda kalan Bekleme Modu ile de mükemmel çalışıyor. Kullanıcılar bu şekilde bilgileri tek bakışta görebiliyor. Ek olarak, kullanıcılar iPhone bildirimlerini doğrudan Mac’lerini kullanarak gözden geçirip yanıtlayabiliyor.”

“Apple çipin gücü ve macOS’in efsanevi kullanım kolaylığı benzersiz bir kombinasyon oluşturarak Mac’in her zamankinden daha yetenekli olmasını sağlıyor. Bugün, üretkenliği ve akıllı teknolojileri üst düzeye çıkaran macOS Sequoia sürümüyle macOS’i yeni boyutlara taşımanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürüyor: “macOS Sequoia Apple Intelligence’a eşlik ederek Mac’te çalışmanın yollarını değiştirecek yeni inanılmaz özelliklerin kapılarını açıyor. Kullanıcıların işleri sorunsuzca halletmesine yardımcı olmanın diğer yolları, iPhone Mirroring gibi yeni Süreklilik özellikleri, Safari’de yapılan önemli güncellemeler ve bir dizi yeni oyunla Mac kullanıcılarının bu deneyimi çok seveceğini düşünüyoruz.”

macOS Sequoia yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli