reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Wrangler

Alev topuna dönen Jeep Wrangler’i baştan sona kaydeden Youtuber [İzle]

Issız bir çölde bir anda alev topuna dönen Jeep Wrangler, sahibi tarafından baştan sona video kaydına alındı.

Dünyanın dört bir yanında her gün ilginç olaylar yaşanıyor. Kullanıcılar, başlarından geçen garip olayları internete yüklediği için biz de evlerimizden çıkmadan başkalarının yaşadıklarını, kısmen de olsa, deneyimleyebiliyoruz. Sahip olduğu 2013 Jeep Wrangler‘i dev bir alev topu halini alırken tüm olayı kaydeden Youtuber Casey Kaiser da bu kullanıcılara bir örnek. Amerika’nın Oregon eyaletinde bulunan Glass Buttes isimli volkanik dağların üstünden geçerken yaşadığı deneyim, ilginç olduğu kadar oldukça ürkütücü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sorun motor kaynaklı

Olay şu şekilde gerçekleşiyor: Kaiser, bundan birkaç ay önce 2013 Jeep Wrangler marka aracıyla Oregon çölünde bulunan ve volkanik dağların oluşturduğu araziden düz bir vadiye doğru yol alıyor. Bu tarz ıssız alanlarda gezerek yaşadıklarını kayda alan ve YouTube kanalına yükleyen Kaiser için o gün işler bir anda ters gidiyor. Kamp kurmak için kendine bir alan belirledikten sonra yerleşmeye hazırlanırken araçtan bir anda dumanlar çıktığı fark ediliyor. Aracın motoru ve güvenlik duvarı arasındaki yerde beliren sorun Kaiser’i endişelendirse de Kaiser, duruma müdahale edebileceğini düşünüyor.

Ancak maalesef sorun motordan aracın iş kısımlarına doğru yayılmaya devam edince işin şakasının olmadığı anlaşılıyor. Olayın büyüklüğünün farkında olan Kaiser, hemen güvenli bir şekilde aracına biniyor ve eşyalarını araçtan indiriyor. Fakat Kaiser, yaşadığı bu deneyimin kaybolup gitmesini istemiyor ve olayı kayda alıyor. Jalopnik‘e konuşan maceracı, GPS imkanlarını kullanarak arkadaşına konumunu bildirdiğini ve o şekilde yaşadığı yere dönebildiğini söylüyor. Döner dönmez de yaptığı ilk şey alev topuna dönen aracını kanalına yükleyerek takipçileriyle yaşadığı deneyimi paylaşmak oluyor.

İlginizi çekebilir

Tesla pili alev alıyor