reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Galaxy Note 7 felaketi akla geldi; alev alan Samsung telefon uçak boşalttırdı

Samsung bugün akla bir kez daha Galaxy Note 7 felaketini akla getiren bir olay ile gündeme geldi. Alev alan bir telefon büyük panik yarattı.

Akıllı telefonların içerisindeki piller zaman zaman türlü nedenlerden dolayı alev alabiliyor. Bunun hemen her markada binlerce örneği bulunuyor.

Bu konuda gündeme gelen son olayın arkasında ise Samsung Galaxy A21 yer aldı. Seattle–Tacoma Uluslararası Havaalanı’nda iniş yapan uçaktaki Galaxy A21 bir anda alev aldı ve uçağın acil olarak boşaltılmasına neden oldu.

Söylendiği kadarıyla oluşan sorun nedeniyle normal bir boşaltma da yapılmadı. Yolcular oluşan yangın değil ancak dumandan etkilenmesin diye uçakların acil durum boşaltma sistemiyle dışarıya çıkarıldı. Söylendiği kadarıyla süreçte kimse ciddi bir yara almadı.

Bu olay dediğimiz gibi direkt olarak Galaxy Note 7‘yi akıllara getirdi. Hatırlarsınız bünyesindeki pil sorunu nedeniyle telefon çok büyük yangın sorunları yaşatmış, uçaklara girişi yasaklanmıştı.

Samsung bu olaydan sonra pil kapasitelerini artırmayı sürdürdü ancak telefonlarına hiçbir zaman rakipleriyle yarışacak kadar güçlü hızlı şarj sistemleri koymadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung kısa süre önce yeni telefonları ile rekor kırdı

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Samsung Galaxy Z Flip3, sadece aldıkları ön sipariş ile şimdiye kadar yapılan toplam Galaxy Z satışını geride bırakmayı başardılar.

Tüketicilerden rekor bir ilgi gördüklerini aktaran Samsung, durumdan daha önce de söylediğimiz gibi çok ama çok memnun görünüyor. Yüksek fiyatlarına rağmen genel olarak çok beğenilmiş gibi duran Z Fold3 ve Z Flip3, Türkiye’de 1 Eylül itibarıyla elde edilebilir olacaklar.

Telefonların Türkiye’de ilgi görmesi ise maalesef çok mümkün değil. Bunun arkasında telefonların kendisinden çok yukarıda açıkladığımız çok yüksek Türkiye fiyatları yer alıyor. Bu fiyatlar ile telefonlar Türkiye’de çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın