reklamı kapat

POPÜLER

Bloomberg: “Güvenli olarak işaretlenen Samsung Galaxy Note7 alev aldı”

Samsung Galaxy Note7‘nin değişimleri sürüyor ve yeni verilen cihazların kutusunun üzerinde siyah kutucuk yer alıyor. Bu da cihazın güvenli olduğu anlamına geliyor. Çin’den gelen iddia ise güvenli olarak işaretlenmiş Samsung Galaxy Note7‘nin patladığı yönünde.

Hui Renjie adlı Çinli adam belirtilenlere göre birkaç hafta önce Samsung Galaxy Note7 satın aldı. Çin’e gönderilen akıllı telefonların pillerinin farklı bir üretici tarafından geliştirildiği dile getirildiği için burada değişim programı başlatılmamıştı. Yeni parti cihazların üstündeyse güvenli olduğunu gösteren siyah kutucuk yer alıyordu.

screen-shot-2016-09-28-at-11-04-33-am
Renjie‘nin anlattığına göre cihaz şarjdayken birden dumanlar yükselmeye başladı. Kısa süre sonra da telefon tamamen alev aldı. Bu sırada iki parmağını yaktığını belirten talihsiz adam, cihazın yanındaki MacBook’unun da zarar gördüğünü belirtti. Samsung’un olayı örtbas etmeye çalıştığını ileri süren Renjie, bunun önüne geçmek için fotoğrafları internet ortamına koyduğunu ifade etti. Samsung tarafından bir açıklama gelmediği için olayın doğruluğuyla ilgili net bir şey söylemek güç. Eğer gerçekten güvenli olarak işaretlenen cihazlarda da sorun çıkarsa Samsung’u zor günler bekleyecek gibi görünüyor.