reklamı kapat

POPÜLER

Yeni elektrikli Mercedes konseptinin ilk videosu yayınladı

Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Mercedes’in yeni elektrikli konsepti EQ için kısa bir tanıtım videosu yayınlandı.

Bugün resmi olarak kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Mercedes’in elektrikli konsepti EQ hakkında henüz resmi bir detay paylaşılmadı. Konsept model için yayınlanan kısa video ise küçükte olsa araç hakkında ipuçları içeriyor.

Mercedes, EQ ile alakalı segment açıklaması yapmasa da video da görülen kısımları doğrultusunda, beklentiler aracın bir SUV olacağı yönünde yoğunlaşıyor. Video da yer alan kısımlara bakıldığında aracın ön ızgarasının geçtiğimiz dönemlerde karşımıza çıkan konsept modeller ile benzerlik gösterdiğini söylemek mümkün. Aracın dış hatları gibi iç hatları da fütüristik bir tasarıma sahip.

EQ, mavi LED ağırlıklı abartıdan uzak yapısı sayesinde fazlalıklardan arındırılmış bir görünüm ortaya koyuyor. İç tasarımında Mercedes’in geleceğin araçları konseptlerinde yer verdiği koltuktan kontrol sistemi kendini gösteriyor. Bu panel tamamen dokunmatik hassasiyetle çalışan bir teknolojiye sahip. Mercedes’in gelecek yıllarda Tesla ile rekabetinde önemli rol oynaması beklenen EQ’nun fuar kapsamında bugün tanıtılması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR