reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz EQ S

Merakla beklenen elektrikli Mercedes-Benz EQ S’in çıkış tarihi ortaya çıktı

Mercedes’in tamamen elektrikli lüks sedan otomobilinin satış tarihi ortaya çıktı. Paylaşılan son bilgilere göre otomobil güçlü bir sedan otomobili olmasına rağmen, görünüş olarak bir EV’e benzeyecek. Audi bilindiği üzere A8 sedan’ın tamamen elektrikli bir versiyonunun hazırlığı içinde. Jaguar ise elektrikli XJ sedan ile ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Autocar ‘a verdiği demeçte, “S-Serisi seviyesinde bir elektrikli aracının yolda olduğunu belirten şirketin baş mühendisi Michael Kelz, elektrikli aracın EQ markası altında olacağını ifade etti. Kelz’e göre merakla beklenen yeni araç, Mercedes-Benz EQ S olarak adlandırılacak.
Mevcut S-Sınıfı’nın hibrit versiyonu yer alsa da EQ S’in tamamen elektrikli bir aktarma organına sahip olacağı ifade ediliyor. MEA olarak adlandırılan yepyeni modüler bir mimariyi temel alacağı söylenen otomobilin çift elektrikli motoruyla 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor. Bünyesinde barındıracağı 70 kWh’lık pil sayesinde otomobilin tam şarjla 480 kilometre yol kat edeceği söyleniyor. Mercedes’in önümüzdeki 10 yıl içerisinde 20 modeline elektrikli motor seçeneği getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes’in elektrikli otomobili dört gözle bekleniyor

Merakla beklenen elektrikli Mercedes otomobilin 2020 yılında satışa sunulacağı ifade ediliyor.

İlgili video