reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, tüm Galaxy Note7’lerin fişini çekiyor; yeni cihaz üretilmeyecek [Son dakika]

Samsung, güvenli olarak işaretlenen cihazların da patlaması ardından Galaxy Note7‘nin fişini çekti. Samsung Galaxy Note7 üretimi ve satışını tamamen durduğu gibi bundan sonra Samsung için Note devri de kapanmış olabilir.

Reuters’ın da paylaştığı habere göre Samsung resmi olarak Galaxy Note7’yi sonlandırdı. Güvenlik sorunlarını çözülememesi bir yana firmanın itibarının da ciddi oranda zarar görmesinin ardından bugün alınan kararla artık Galaxy Note7’yi düzeltmek, tamir etmek, yeniden üretmek gibi bir düzenleme söz konusu olmayacak. Tüm satış noktalarında Samsung Galaxy Note7 satışının durdurulması için harekete geçen Samsung, kullanıcıların elindeki Galaxy Note7’leri de geri çağırarak para iadesi ya da farklı bir ürünle değişim sağlayacak.

Samsung’un Galaxy Note7’leri piyasadan silecek bu hamlesi firmaya itibar kaybı dışında finansal bir krize de sebep oldu. Yapılan analizlere göre Galaxy Note7’nin tamamen piyasadan kaldırılması Samsung’a 17 milyar dolara mal olabilir. Yatırımcıların Samsung Electronics’in market payı üzerindeki 20 milyar dolarlık yatırımı çekmesi de firmanın yüzde 8‘lik bir düşüş yaşamasına sebep oldu. Bu düşüş Samsung’un 2008’den beri yaşadığı en büyük düşüşü işaret ediyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, tüm Galaxy Note7’lerin fişini çekiyor; yeni cihaz üretilmeyecek [Son dakika]” için 6 cevap

 1. Ensar dedi ki:

  Samsung türkiye resmi sitesinde yeni note7 ile ilgili toplatılıyor yada üretimi durduruldu diye bir açıklama yapmadı

 2. Ferhat dedi ki:

  Resmi açıklama globalde yapıldı. Türkiye’de hala duyurulmaması da ayrıca şaşırtmadı. Tüm dünyada ilk geri çağrılma konuşulurken Samsung Türkiye “ama Türkiye’de hiç patlamadı ki” açıklaması yapıyordu…

 3. Mustafa dedi ki:

  market payı

 4. Mert dedi ki:

  Resmi link’i paylaşır mısınız?

 5. Aydın dedi ki:

  Ben cihazı servise vereli 1 ayı geçti, bana yedek cihaz verileceğini söylediler ama vermediler. Bugün müşteri hizmetlerini aradım ve para iadesi istediğimi söylediğimde bunun mümkün olmadığını web sitemizden açıklamaları takip etmemi söylediler. Akşam açıklama yapıldıktan sonra tekrar aradığımda ise henüz net bir açıklama gelmediğini birkaç gün beklemem gerektiğini söylediler. Olmadı be Samsung…