reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, tüm Galaxy Note7’lerin fişini çekiyor; yeni cihaz üretilmeyecek [Son dakika]

Samsung, güvenli olarak işaretlenen cihazların da patlaması ardından Galaxy Note7‘nin fişini çekti. Samsung Galaxy Note7 üretimi ve satışını tamamen durduğu gibi bundan sonra Samsung için Note devri de kapanmış olabilir.

Reuters’ın da paylaştığı habere göre Samsung resmi olarak Galaxy Note7’yi sonlandırdı. Güvenlik sorunlarını çözülememesi bir yana firmanın itibarının da ciddi oranda zarar görmesinin ardından bugün alınan kararla artık Galaxy Note7’yi düzeltmek, tamir etmek, yeniden üretmek gibi bir düzenleme söz konusu olmayacak. Tüm satış noktalarında Samsung Galaxy Note7 satışının durdurulması için harekete geçen Samsung, kullanıcıların elindeki Galaxy Note7’leri de geri çağırarak para iadesi ya da farklı bir ürünle değişim sağlayacak.

Samsung’un Galaxy Note7’leri piyasadan silecek bu hamlesi firmaya itibar kaybı dışında finansal bir krize de sebep oldu. Yapılan analizlere göre Galaxy Note7’nin tamamen piyasadan kaldırılması Samsung’a 17 milyar dolara mal olabilir. Yatırımcıların Samsung Electronics’in market payı üzerindeki 20 milyar dolarlık yatırımı çekmesi de firmanın yüzde 8‘lik bir düşüş yaşamasına sebep oldu. Bu düşüş Samsung’un 2008’den beri yaşadığı en büyük düşüşü işaret ediyor.