reklamı kapat

POPÜLER

Güvenli olarak işaretlenen yeni Samsung Galaxy Note7 uçakta patladı

Samsung adeta uyanmak isteyip de uyanamadığı bir kabusu yaşıyor. Samsung Galaxy Note7’lerin geri çağrılmasıyla başlayan üzücü süreç, yeni cihazların sahiplerine teslim edilmeye başlamasıyla birlikte mutlu sona ermiş gibi görünüyordu. Fakat değiştirilen Galaxy Note7’lerden birinde patlama yaşandığının açıklanması, Samsung’u zorlu günlerin beklediğini gösteriyor.

Amerika Lousville’den Baltimore şehrine uçmaya hazırlanan Southwest Airlines’ın 994 numaralı uçağında yaşanan olay, güvenli olarak işaretlenen yeni Samsung Galaxy Note7’ler hakkında birçok soruyu beraberinde getiriyor. The Verge’de belirtilenlere göre uçak henüz perondayken Brian Green isimli yolcunun cebindeki kapalı vaziyetteki cihazdan dumanlar yükselmeye başladı. Bunun üzerine Green, telefonu cebinden çıkararak yere fırlattığını söylüyor. Telefon yerde yanarken uçak boşaltılarak yolcuların güvenli bir şekilde uçağı terkettiği belirtiliyor. Yanan telefonun uçağın zeminine de zarar verdiği ifade ediliyor. Telefonu aldığından beri sadece kablosuz şarj cihazı kullandığını belirten Green, olayın yaşandığı sırada cihazın şarj seviyesinin yüzde 80’lerde olduğunu belirtiyor.

note7-2
IMEI sorgulamasında güvenli bir model olduğu görülen ve kutusunda da güvenli olduğunu gösteren siyah kutucuğa sahip cihazın patlaması üzerine Samsung’dan bir açıklama gelmiş durumda. Yaşanan olayı henüz doğrulayamadıklarını belirten Samsung, araştırma tamamlandığında yeni bir açıklama yapacaklarını dile getiriyor. Öte yandan konuyla ilgili olarak Amerika Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu tarafından soruşturma başlatıldı. The Verge’e konuşan Brian Green bu olayların üzerine iPhone 7’ye geçiş yaptığını açıklarken, yapılan soruşturmanın nereye varacağı ve Samsung’dan nasıl bir açıklama geleceği merak ediliyor. Yaşanan bu yeni sorunun akabinde ikinci bir geri çağırmanın bile ihtimaller dahilinde olduğu ileri sürülüyor.

* Haberde kullanılan görseller The Verge‘e aittir.

İLGİLİ HABERLER