reklamı kapat

POPÜLER

Otelde patlayan Samsung Galaxy Note7 büyük masrafa yol açtı

Samsung, resmen tüm Galaxy Note7’leri geri çağırdığını geçen günlerde açıkladı. Buna rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinden cihazın patladığına yönelik haberler gelmeye devam ediyor. Cihazı yeni alan kullanıcılar henüz değişim yapmadan patlama olaylarıyla karşılaşıyor. Son olarak Avustralya‘da yaşanan talihsiz olayda Galaxy Note7’nin patlaması bu kez çok daha maliyetli oldu.

Reddit’te anlatıldığına göre Crushader ismindeki kullanıcı Avustralya’da bir iş seyahatine gitti ve otelde kaldı. Gece uyuduğu sırada yeni aldığı Galaxy Note7’yi şarja takan kullanıcının gecesi, telefonun patlamasıyla kabusa döndü. Yangını söndürmek için çarşaf ve halıyı telefonun üzerine attığını belirten Crushader, bu sırada elini de yaktığını belirtiyor. Yaklaşık 1.400 dolarlık zarara yol açan Galaxy Note7’nin açtığı masrafları Samsung’un karşılayacağı belirtilirken mağdur kullanıcıya geçici olarak Galaxy J1 verildiği belirtiliyor. Crushade ayrıca yaptığı paylaşımda diğer kullanıcıları Galaxy Note7’lerini değiştirmeleri konusunda uyarıyor.

Kısa süre içerisinde Samsung’un yeni Galaxy Note7’yi sahibine teslim edeceği ifade ediliyor. Ayrıca yaşanan bu patlama olayının Galaxy Note7 için Avustralya’da ilk olduğu da dile getiriliyor. 40’a yakın patlama olayıyla anılan Galaxy Note7’nin değiştirilme süreci uzun süreceğinden bu tür vakaların artabileceği düşünülüyor.