reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note7 bu kez de bir evi kullanılamaz hale getirdi

Samsung Galaxy Note7’nin patlaması nedeniyle yaşanan olaylar devam ediyor. Geri çağırılma süreci devam etse de henüz cihazını değiştirmemiş olan kullanıcılar ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Geçen günlerde Avustralya’da bir otelde Galaxy Note7 nedeniyle yaşanan patlamanın ne kadar büyük zarara yol açtığını sizlere aktarmıştık. Yeni ortaya çıkan olay ise çok daha büyük.

Belirtilenlere göre Güney Karolina’da yaşayan Wesley Hartzog isimli Galaxy Note7 kullanıcısı, telefonunu şarja bırakar birkaç saatliğine dışarı çıktı. Eve geldiğinde ise patlayan Galaxy Note7 nedeniyle evini tamamen kullanılamaz halde buldu. Cihazın takıldığı prize normalde vantilatör takılı olduğunu ancak o gün bu cihazın takılmadığını belirten Hartzog, olayın telefon nedeniyle yaşandığını ileri sürdü. Evin yanması sebebiyle bir süredir otel odasında kalan Hartzog’la ilgili olarak Samsung’dan herhangi bir açıklama gelmediği belirtiliyor. Samsung’un Avustralya’daki olayda olduğu gibi masrafları karşılayıp karşılamayacağı bilinmiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy Note7 bu kez de bir evi kullanılamaz hale getirdi” için 7 cevap

 1. Muti dedi ki:

  abi bi telefon yıl olmuş 2016 nasıl patlar????

 2. Sad dedi ki:

  Bilerek yapılmış gibi

 3. Berkay Balaban dedi ki:

  jeep i yakmış onu anladıkda evi nasıl yakar bu bana biraz yalan gibi geldi resmi filan yokmu

 4. AnimeDelisi dedi ki:

  Telefona napıyonuz ya bende şuan var. Arkasında ATL(böyle deniliyodu sanırım) baykotu var. Ordan baktım nerde yapılmış fln Vietnamda yapılmış. Neyse değiştireg sonra başımıza iş çıkmasın 😛

 5. Ilker Öztürk dedi ki:

  Ben içeriden birinin işi diye düşünüyorum. Endüstriyel casusluk ve sabotaj.
  Lityum piller alev aldıklarında bir kova suyun içine bile atsanız sudaki oksijeni emerek yanmaya devam edecek kadar tehlikelilerdir. Ama normal şartlarda bir o kadar da güvenlidirler.
  Ancak şarj ile ilgili devredeki tek bir direncin değiştirilmesi bile soruna yol açabilir.
  Bana nedense içeriden biri üretim esnasında bir sabotaj gerçekleştirdi gibi geliyor. Sonuçta her şey otomatik. Bir yerde bir virgül kaydırsan çoğu kişi fark etmez. Hele hele özel koşullarda olacak bir patlama ayarlandı ise.

 6. Ilker Öztürk dedi ki:

  Lityum piller yukarıda da anlattığım üzere aşırı aktiftirler. Bir kere yanmaya başladığı zaman söndürmek çok zordur. Kimyasal yangın sınıfına girer.

  Ayrıca çok büyük kazalar bile mucizevi küçük şeyler sonucu oluşabilir.

  Bak mesela bu senin için olsun. Özel yükledim. Bir tek taş nasıl bir okulu havaya uçurabilir izle. 😀 Komedidir sonuna kadar izle.

  https://vk.com/video313548043_456239021