reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note7’nin geri çağırılması Samsung’a pahalıya mal oldu

Son zamanlarda Galaxy Note7’lerin geri çağrılması teknoloji gündemini epey meşgul ediyor. Şarjdayken patlayabilen ve bazı yazılımsal sorunlar nedeniyle çökebilen Galaxy Note7’leri geri çağırma kararı alan Samsung’un bu kararının şirkete ne kadara mal olduğu ortaya çıktı.

Geçen günlerde Samsung Galaxy Note7‘nin sevkiyatlarında yaşanan sorunlar ve patlama problemi nedeniyle Güney Koreli şirketin 7 milyar dolar değer kaybettiği belirtilmişti. Şimdiyse söylenene göre geri çağırma süreci Samsung’a 1 milyar dolara mal oluyor. 2016 yılında 20,6 milyar dolar gelir elde eden şirketin gelirinin yüzde 5’ine denk gelen bu değer, kısa vadede şirketin sorun yaşayabileceğini gösteriyor. Özellikle iPhone 7’den önce telefonunu piyasaya sürerek zamanı lehine kullanmak isteyen Samsung’un bu sorunla birlikte iPhone 7 karşısında zorlanabileceği düşünülüyor.

Öte yandan Samsung’un bu 1 milyar dolara mal olan geri çağırmasının uzun vadede şirkete yararlı olacağı söyleniyor. Galaxy Note7 satışları tekrar eski haline döndüğünde, çeyrek sonuçlarında Samsung‘un büyük bir şokla karşılaşmayacağı ileri sürülüyor. 10 ana pazarda cihazlarını geri çeken teknoloji devinin, zedelenen itibarını geri kazanmak adına başka ne gibi adımlar atacağını zaman gösterecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy Note7’nin geri çağırılması Samsung’a pahalıya mal oldu” için bir cevap

  1. Furkan dedi ki:

    Note 7 miz olmadigi icin sknti yok 🙂