reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon yakalamayı kolaylaştıran akıllı bileklik satışa çıkıyor

İki aydır hayatımızda olan Pokemon GO, mobil oyun tarihine adını en gösterişli şekilde yazmış olsa da oyuna olan ilgi ilk günkü gibi değil. Daha Türkiye’ye gelemeden demode olan oyun şimdi unutulmuş aksesuarını satışa çıkarıyor.

Gerek Niantic’in kötü kriz yönetimi, gerek Pokemon ile ilgili ilgisiz herkesin oyuna hücum etmesi derken Pokemon GO’nun günlük kullanıcı sayısı giderek düştü. Oyun kendi çekirdek oyuncu kitlesine doğru ilerlerken kıyıda köşede kalmış Pokemon GO Plus da sonunda satışa çıkıyor.

Daha önce satış tarihi açıklanmayan sebeplerden ötürü ertelenen akıllı aksesuar önümüzdeki hafta 35 dolar fiyat etiketiyle yurt dışındaki kullanıcılarla buluşacak. Bileklik ya da broş olarak kullanılabilen cihaz, Bluetooth aracılığıyla telefona bağlanıyor ve Pokemon yakalamayı çok daha kolay hale getiriyor. PokeStop’lara gelindiğinde ya da yakınlarda bir Pokemon olduğunda kullanıcıyı uyaran bileklikle, daha önce yakalamış olduğunuz Pokemon’ları da yakalayabiliyorsunuz. Ancak Pokemon Company’nin bu cihaz için gereğinden de fazla beklediğini belirtmek gerek. Özellikle Apple Watch‘a gelen Pokemon GO uygulamasından sonra Pokemon GO Plus’ın satış başarısı elde etmesi çok da mümkün görünmüyor. Ancak koleksiyon için alınabilecek bir aksesuar olduğu kesin.