reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO Apple Watch ile oynanabilecek [Video]

Bu yılın başlarında hayatımıza giren ve hayranları tarafından büyük ilgi gören Pokemon GO gelişmeye devam ediyor. Apple’ın yeni ürün ve yazılımlarını tanıttığı etkinlikte ortaya çıkan detayların ardından Apple ve Niantic Labs ortaklığı ile artık Pokemon GO Apple Watch üzerinden oynanabilecek.

Niantic Labs’ın, piyasaya sürüldüğünden beri Pokemon Go’nun 500 milyondan fazla indirme sayısına ve tüm kullanıcıların oyunu oynarken Pokemon yakalamak için 4,6 milyar km yürüdüğünü açıklaması bize oyunun ne derece ilgi gördüğünün bir kanıtı. Apple ve Niantic Labs ortaklığı ile kullanıcılar Apple Watch ile Pokemon GO deneyimini yaşayacak.

Apple Watch ile entegre çalışan sistem siz yolda yürürken yakınlarımızdaki Pokemonları algılıyor ve titreyerek sizi uyarıyor. Bu sayede etrafınızdaki Pokemon’ları kaçırmıyor ve telefona bakarak yürüme zahmetinden kurtuluyorsunuz. Yeni bir Pokemon uyarısı aldıktan sonra tek yapmanız gereken telefonunuzu çıkarıp Pokemon’u yakalamak. Ayrıca belirli bir menzile ulaştığınızda kırılan yumurtalar için ve yakınlarda ki Pokestoplar için kullanıcılara bildirim Apple Watch vasıtası ile iletiliyor. Yürüdüğünüz mesafenin yanı sıra yaktığınız kalori bilgisine de ulaşabiliyorsunuz. Apple Watch destekli Pokemon GO bu yıl içerisinde kullanıcılara sunulacak.

VİDEO