reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go Ninatic Qualcomm AR gözlük
Pokemon Go Ninatic Qualcomm AR gözlük

Pokemon Go yapımcısından merak uyandıran AR gözlük haberi

Çok popüler AR tabanlı oyunlardan Pokemon Go arkasındaki isim Niantic, Qualcomm ile beraber bir AR gözlük geliştiriyor. İşte detaylar;

Qualcomm etkinliği gerçekten dolu dolu geçti. Üç gün süren etkinlik kapsamında ilk olarak Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 / 765G işlemciler tanıtıldı. Aynı zamanda firma yeni bir ekrandan parmak izi okuma sensörü de tanıttı. Bunlara ek olarak artırılmış ve harmanlanmış gerçeklik gözlükleri için Snapdragon XR2 işlemci de görücüye çıkarıldı. İşte bu işlemci odağında önemli bir duyuru daha yapıldı. Etkinlikte yapılan açıklamaya göre Pokemon Go geliştiricisi Niantic, Qualcomm ile ortak çalışarak Snapdragon XR2 temelli bir AR gözlük (Artırılmış gerçeklik) gözlük geliştiriyor. Henüz gözlüğün nasıl görüneceği ya da özellikleri bilinmiyor. Ancak XR2’nin sunduğu 5G desteğiyle bağımsız bir çözüm hazırlayan firma, gözlüğü Pokemon Go, Ingress ve Harry Potter: Wizards Unite gibi yapımların temelinde yer alan Real World Platform üstüne kuruyor.

Pokemon Go Ninatic Qualcomm AR gözlük
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pokemon Go 2019’da çok ses getirdi

Peki direkt olarak Niantic imzalı bir AR gözlük satışa sunulacak mı? Bunun cevabı büyük ihtimalle evet. Firmanın Qualcomm ile bir referans tasarım hazırlığında olduğu söyleniyor. Yani bu tasarımı hem firmanın kendisi hem de isteyen başka isimler rahatlıkla kullanabilecek. Sunulacak deneyim şimdiden büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan otomobil