reklamı kapat

POPÜLER

Üç boyutlu yazıcı ile elektrikli araç

Üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan ufak elektrikli araç [Video]

Üç boyutlu yazıcı teknolojisi artık inanılmaz gelişmiş hale gelmiş durumda. Üç boyutlu yazıcıyla gelecekte elektrikli araç dahi basılabilecek.

Teknoloji gelişiyor, buna bağlı olarak üretim süreci de değişiyor. İşte bu değişimin bir parçası olan The LOCI Podcar, 14 farklı üç boyutlu yazıcı ile hazırlanmış parça üstüne kuruluyor. Tamamen elektrikli ve otonom olarak hayal edilen bu “sportif” görünüşlü” araç, istenildiği gibi özelleştirilebiliyor. Parçaları firmanın BigRep Pro, Studio G2 ve One gibi gelişmiş yazıcılarından basılabilecek şekilde tasarlanan model, kullanılacağı bölgeye göre özel tasarımlara bürünebiliyor. Aşırı uzun yol yapmaktan çok kısa mesafelere odaklanan araç, şimdilik prototip aşamasında ve ilk hazırlanan prototip hali 85 x 146 x 285 cm boyutlarında. Yani oldukça ufak tasarlanan The LOCI Podcar, birçok farklı plastik temelli materyalden bir araya geliyor. Güncel birçok teknolojiye sahip olan ve her parçası telefon üstünden taranarak baskıya gönderebilen elektrikli araç, gelecek için güzel bir ön gösterim yapıyor. Gelecekte motor gibi belirli parçaları aldıktan sonra kişiler kendi araçlarını rahatlıkla hazırlayabilecek izlenimi oluşuyor.

Üç boyutlu yazıcı ile elektrikli araç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç boyutlu yazıcı ile elektrikli araç basma fikri hiç de uzakta değil

Havaalanı gibi yerler için güzel görünen araç, üç boyutlu yazıcı teknolojisinin nelere kadir olduğunu da bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu alanda çalışmaların devam edeceği aktarılırken, aracın sınırları hayal gücüne kalıyor deniyor.