reklamı kapat

POPÜLER

LSEV elektrikli otomobil
LSEV elektrikli otomobil
LSEV elektrikli otomobil
LSEV elektrikli otomobil

Neredeyse bütün parçaları üç boyutlu yazıcıdan çıkan seri üretime hazır ilk elektrikli otomobil

Üç boyutlu yazıcı teknolojisi, artık kendisine birçok alanda yer buluyor. Dev firmalar üç boyutlu yazıcıyla endüstriyel parçalar üretiyor ve sistemin büyük kolaylıklar getirdiğini açıklıyor. İşte bu altyapıda gelen LSEV, dünyanın neredeyse bütün parçaları üç boyutlu yazıcıdan üretilen ilk elektrikli otomobili olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

LSEV, Çin merkezli üç boyutlu yazıcı firması Polymaker ve İtalya merkezli elektrikli araba firması XEV‘in ortaklığında doğmuş bir model. Şasi, koltuklar ve camları hariç tüm görünür parçaları üç boyutlu yazıcı sistemleriyle üretilen araç, gerçekten oldukça dikkat çekici görünüyor. Bu sayede sadece 12 ay içerisinde (Normal bir araç 3-5 arası sürüyor) sürüşe hazır halde tasarlanabilen otomobil, kompakt tasarımıyla yoğun şehir hayatına çok uygun duruyor. Toplam ağırlığı sadece 450 kg olan ve toplam 57 farklı parçadan bir araya geldiği belirtilen (Aktarma organları hariç) LSEV, şimdiden sadece Avrupa’da 7 bin kadar ön sipariş almış durumda. Tek şarjla 150 km yol yapabilen araç, saatte 69 km hıza çıkabiliyor. Daha önce de dediğimiz gibi otomobil direkt olarak şehir içi kullanımlara odaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LSEV, tam anlamıyla elektrikli otomobil dünyasının geleceği

Oldukça fütüristik duran LSEV, 2019 yılının ikinci çeyreğinde seri üretime giriyor. Seri üretim konusunda dünyada bir ilke imza attıklarını belirten ikili, aracın fiyatını ise 7.500 dolar olarak açıklıyor.

İlgili Video

Elektrikli otomobil dünyasının en yenilerinden