reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 kontrol cihazı DualSense

DualSense için tek elle kontrol etme eklentisi yapıldı [Video]

Gelişmiş PlayStation 5 kontrol cihazı DualSense için üç boyutlu yazıcı ile tek elle kontrol eklentisi yapıldı.

PlayStation 5 kontrol cihazı DualSense, genel olarak beğenilen bir donanım oldu. Taşıdığı teknolojiler ve geri bildirim yapabilen tetikleriyle genel olarak beğeni toplayan ürün, bazı kişiler tarafından ise sevilmedi. Bu ürün bazılarına biraz fazla büyük geldi. Kontrol cihazını bugün gündeme getiren ise bir üç boyutlu yazıcı çalışması oldu.

YouTuber Akaki Kuumeri tarafından hazırlanan bir tasarım ile DualSense kontrol cihazı tek elde kontrol edilebilir hale geldi. Bunun için üç boyutlu yazıcı ile yukarıdaki videoda görebileceğiniz parçaları basan YouTuber, bu çalışma ile kontrolcüyü daha fazla kişi için uygun hale getirdi.

Bir yüzeye konularak ve yüzeyde hareket ettirerek kullanılması için tasarlanan ürün, sol kısımdaki tuşlara ise üst parçalar aracılığıyla sağ taraftan basılmasına imkân tanıyor. Üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan bu parçayı isterseniz siz de üretebilirsiniz. Gerekli baskı dosyalarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

YouTuber Akaki Kuumeri’nin bu DualSense odaklı tasarımı “tek elle kontrol edilen kontrol cihazı” yarışmasına göndermek için hazırladığı aktarılıyor. Belirli engellere sahip kişiler için bu tarz ürünler büyük önem arz ediyor. Bu konuda pazarın en iyi çözümlerini ise Microsoft firması Xbox tarafı için sunuyor. Sony maalesef bu konuda henüz resmi bir çözüm hazırlamıyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın