reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12 Ultra

Beklenen Xiaomi 12 Ultra için arka kamera kurulumu detaylandı

Xiaomi 12 ailesine yakında ilk aşamada eklenmeyen Xiaomi 12 Ultra dahil edilecek ve telefon için yeni kamera detayları çıktı.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. Çin dışına şubat sonu ya da mart başı gibi çıkacak telefonlardan sonra yukarıda da dediğimiz gibi Xiaomi 12 Ultra gelecek. Arkasında yuvarlak bir kamera modülü olacak gibi görünen telefon, burada tam olarak 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel periskop kameraları bir araya getirecek.

Daha önce çok daha etkileyici bir kamera sistemi ile geleceği iddia edilen ancak o bilgiler artık yanlış gibi duran amiral gemisi, gücünü kesin olarak Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Halen diğer detayları bilinmeyen ancak arka kamerası için Leica ile ortaklık kurulduğu düşünülen amiral gemisi, arkasında yukarıda gördüğünüz Mi 11 Ultra gibi bir LCD ekran ise taşımayacak.

Xiaomi 12 serisinin halen Türkiye’ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor. 12 Ultra içinse potansiyel yüksek fiyat nedeniyle yüksek ihtimalle bir Türkiye satış adımı atılmayacaktır. Hatta Xiaomi 12’lerde 12 Pro dahi Türkiye’ye gelmeyebilir. Bu konularda kesin konuşmadan önce Xiaomi Türkiye’de resmi bir açıklama bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle