reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12

Xiaomi 12 Ultra geliyor, firmanın başka önemli planları da bulunuyor

Xiaomi 12 ailesine ilk aşamada eklenmeyen Xiaomi 12 Ultra için beklenti artıyor, firmanın başka önemli planları da bulunuyor.

Advertisement

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici özelliklere sahip Xiaomi 12 serisi, 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. Çin dışına şubat sonu ya da mart başı gibi çıkacak telefonlardan sonra 50 megapiksel ana kameraya sahip Xiaomi 12 Ultra da gelecek. Aşağıdaki paylaşıma göre arkasında devasa bir yuvarlak kamera modülü olacak telefon, gelen bilgilere göre birden fazla telefoto kamera ile çok yüksek zoom getirecek.

Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak Ultra dışında Xiaomi imzalı başka planlar da bulunuyor. Örneğin firmanın 2022’de 200W hızlı şarj sunan bir telefon tanıtma planının masada kalmaya devam ettiği aktarılıyor. Buna ek olarak Xiaomi’nin 20 megapiksel çözünürlükte yeni nesil bir ekran altı kamera sistemi geliştirdiği de aktarılıyor.

Bu yeni nesil ekran altı kameranın Leica ortaklığında hayat bulacak Xiaomi 12 Ultra değil gelecek bir “Mix” serisi amiral gemisine konulacağı tahmin ediliyor. Bildiğiniz üzere ekran altı kameralar henüz beklendiği gibi bir performans veremiyor fakat 2022’de bu konuda büyük beklentiler bulunuyor. Ekran altı kameralar sayesinde ekran çentikleri ve özellikle ekran delikleri hayatımızdan çıkacak.

Xiaomi

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle