reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12 Ultra

Merak uyandıran Xiaomi 12 Ultra için yeni detaylar ortaya çıktı

Dikkat çekici amiral gemisi akıllı telefon modelleri Xiaomi 12 ve 12 Pro üstüne yakında bir Xiaomi 12 Ultra eklenecek.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici özelliklere sahip Xiaomi 12 serisi, normalde tam olarak 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. Bu modellerin en üstüne henüz tarih belli değil ancak yakında Xiaomi 12 Ultra da gelecek. Uzun zamandır gündemde olan telefon, gücünü kesin olarak dün tanıtılan, detaylarına burada yer verdiğimiz Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak. Birden fazla kaynağın paylaşımına göre telefonun arkasında devasa bir yuvarlak kamera modülü olacak ve burada çok sayıda kamera bir araya gelecek. Henüz net değil ancak 12 Ultra’nın yukarıdaki gibi olması beklenen (Görseldeki kılıf temsili) arkasında tam beş farklı kamera karşımıza çıkabilir. Ana kamera 1/1.1 inç Sony sensör üzerine kurulabilir, bir kamera ise periskop temelinde yüksek optik zoom getirebilir. 48 megapiksellik bir ultra geniş kameraya sahip olması beklenen telefon, bazı iddialara göre LiDAR sensörü de taşıyabilir.

Xiaomi 12 Ultra modelinin Türkiye’de satılması ise maalesef çok olası değil. Bunun arkasında fiyat yer alıyor çünkü 12 ve 12 Pro hali hazırda inanılmaz fiyatlara satılıyor. Bilmeyenler için kişilerin Türkiye’de Xiaomi 12 için 20.999 TL, üstteki Xiaomi 12 Pro içinse tam 24.999 TL vermesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu fiyatlar ile olumsuz anlamda çok ses getiren telefonlar, Türkiye’de sadece 12 GB RAM + 256 GB dahili depolama ile raflara çıkarılıyor. Elbette 12 Pro’dan daha pahalı olacak 12 Ultra, bu açıdan yüzde 99 ihtimalle Türkiye’ye getirilmeyecektir. 

Xiaomi 12 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın