reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12 Türkiye
Xiaomi 12 Pro Türkiye

Xiaomi 12 ve 12 Pro için beklenen resmi Türkiye fiyatları açıklandı

Türkiye’de iki farklı modelden oluşan Xiaomi 12 serisi için beklenen Türkiye lansmanı yapıldı. Cihazlar için fiyatlar resmen açıklandı.

Advertisement

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz dikkat çekici özelliklere sahip Xiaomi 12 serisi, normalde tam olarak 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. Daha önce resmî sitesine her üç modeli de ekleyen Xiaomi Türkiye, bugün yaptığı etkinlik kapsamında ise sadece 12 ve 12 Pro için tanıtım gerçekleştirdi. Bu iki amiral gemisinin lansman kapsamında açıklanan Türkiye fiyatları ise Xiaomi 12 özelinde tam 20.999 TL oldu. Kişilerin Xiaomi 12 Pro içinse Türkiye’de tam 24.999 TL vermesi gerekiyor. Karşılaştırmak adına Türkiye iPhone 13 Pro modeli de 24.999 TL‘den başlıyor. Bu fiyatlar ile hitap ettiği kitle Türkiye’de inanılmaz dar olan telefonlar, üst seviye özellikler üzerine kurulmanın getirdiği fiyatlar ile zorlu bir rekabete girişiyor.

Modeller hakkında bir açıklama yapan şirket, telefonları öne çıkarmak adına şunu da aktarıyor: “12 Serisi ile her anı yakalaman ve doyasıya seyretmen için ilk 6 ay içinde 1 ekran tamirin ücretsiz. Android 12 + MIUI 13, 3 Android OS güncellemesi ve 4 yıl güvenlik yamaları da yanında”

Bu arada ileride 12 serisine başka modeller dahil edilecek gibi görünüyor. Son haftalarda sürekli olarak 12 Ultra ile 12 Lite modelleri gündeme geliyor. Burada en çok dikkat çeken telefon üst seviye amiral gemisi 12 Ultra oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefon kaynaklara göre 12 Pro üstüne konumlandırılacak ve spesifik olarak periskop kamera ile fark yaratacak. Gücünü halen tanıtılmayan Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alması beklenen telefon, yüzde 99 ihtimalle Türkiye pazarına getirilmeyecek cihazlar arasında bulunuyor. Adı geçen 12 Lite ise ileride Türkiye’ye getirilebilir.

Xiaomi 12 Serisi Türkiye

Geçtiğimiz hafta Xiaomi Türkiye tarafından 12 serisinin üç modeli de listelenmişti.

Xiaomi 12 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın