reklamı kapat

POPÜLER

Gigabyte S55U

Gigabyte S55U tanıtıldı: “Tam 55 inç boyutunda oyun monitörü”

Donanım pazarının ürün gamı en geniş isimlerinden Gigabyte, tam 55 inç’lik oyun monitörü modeli Gigabyte S55U ile ses getirdi.

Gigabyte S55U, bir “oyun monitörü” olarak lanse ediliyor ancak boyutu sayesinde rahatlıkla televizyon olarak da kullanılabilecek bir seçenek konumunda bulunuyor. Özellikle yeni nesil oyun konsolları için güzel bir seçenek olan ürün, parlama önleyici kaplamaya sahip 55 inç VA panelinde 4K çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunuyor. Elbette HDMI 2.1 portu unutulmayan ürün, AMD FreeSync Premium, Dolby Vision, HDR10 ve HDR10+ desteklerini de beraberinde getiriyor. 1.500 nit maksimum parlaklık sunan ve 2 ms tepki süresine sahip olan ürün, renk konusunda da iyi görünüyor. Resmi verilere göre 1.07 milyar renk destekli S55U modeli DCI-P3’ün yüzde 96’sını, sRGB’nin ise yüzde 140’ını karşılıyor.

Gigabyte S55U, bünyesinde iki adet 10W hoparlör taşıyor ve burada DTS HD ile Dolby Atmos desteklerini de teknik özellik tablosuna yazıyor. Temelinde Android işletim sistemi olduğundan ve bir kumanda ile geldiğinden bağımsız olarak kullanma potansiyeli de bulunan oyun monitörü, 5,000:1 kontrast değerine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde HDMI 2.1 yanında HDMI 2.0, USB, 3,5 mm ve Ethernet portları da yer alan S55U, şimdilik kaça ya da ne zaman satılacak bilinmiyor. Ucuz olması elbette beklenmeyen ürün, ileride Türkiye’de de satışa sunulabilir.

Gigabyte S55U yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın