reklamı kapat

POPÜLER

Gigabyte

Gigabyte, iki yeni QD-OLED oyuncu monitörü tanıttı

Donanım pazarının en önemli isimlerinden olmayı sürdüren Gigabyte, iki yeni QD-OLED oyuncu monitörü tanıttı.

QD-OLED ya da genel olarak OLED oyuncu monitörü modelleri artıyor, alana son dahil olanlar Gigabyte AORUS FO27Q3 ve FO32U2 oluyor. Samsung’dan gelen QD-OLED panelleriyle gerçek siyahlar ve canlı renkler sunan modellerden AORUS FO27Q3, 27-inç 2.560 x 1.440 piksellik panelinde 360 Hz yenileme hızı sunuyor ve 0.03 ms tepki süresiyle yüksek performans vadediyor. AORUS FO32U2 ise 32-inç 4K panelinde 240 Hz yenileme hızı ve 0.03 ms tepki süresi sunuyor. Ortak olarak DCI-P3’ün yüzde 99’unu kapsayan yani yüksek renk doğruluğu getiren ürünler, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 ile USB Type-C taşıyor ve AMD FreeSync Premium Pro desteğini eksik etmiyorlar. İleride Türkiye’de de satılma ihtimali olan monitörler, VESA DisplayHDR True Black 400 sertifikasına da sahipler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce Asus bir D-OLED oyuncu monitörü tanıtmıştı. ROG Swift OLED PG32UCDM  için firmanın açıklaması şöyleydi: “Asus Republic of Gamers (ROG), ROG Swift OLED PG32UCDM oyuncu monitörünü duyurdu. 32 inç boyutunda 4K QD-OLED yansıma önleyici panele sahip olan model, 240 Hz yenileme hızıyla son derece akıcı görüntüler sunuyor. Üçüncü nesil QD-OLED teknolojisini kullanan PG32UCDM canlı renklerle birlikte en derin siyah tonlarını ve en parlak görüntüleri oluşturuyor. 0,03 ms (griden griye) tepki süresi ise görsel açıdan yoğun oyunlarda bulanıklaşmayı önlüyor. Monitörün içindeki gelişmiş özel soğutma bloğu ekranda görüntü izi kalması riskini azaltıyor, OLED panelin performansını ve ömrünü artırıyor. Bu birinci sınıf monitör heyecan verici oyun deneyimleri için boyut, görüntü kalitesi ve yenileme hızının muhteşem bir kombinasyonunu sunmasıyla her zaman en iyisini talep eden oyunculara hitap ediyor.”

Gigabyte imzalı yeni monitör modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER