reklamı kapat

POPÜLER

Gigabyte AORUS CO49DQ Çin

Ultra geniş OLED oyuncu monitörü Gigabyte AORUS CO49DQ tanıtıldı

Ultra geniş OLED oyuncu monitörü Gigabyte AORUS CO49DQ tanıtıldı. Model gerçekten büyük bir oyun alanı getiriyor.

OLED oyuncu monitörlerinin sayısı sevindirici şekilde artmaya devam ediyor. 2-3 yıl içinde standart hale gelmesini umduğumuz bu gerçek siyahlar, yüksek yenileme hızları, inanılmaz düşük tepki süreleri ve canlı renkler sunan modeller arasına bugün, gelişmiş seçenek Gigabyte AORUS CO49DQ eklendi. Ultra geniş açı sınıfında yer alan yani çok büyük bir oyun alanı getiren model, temel olarak iki adet 27-inç 16:9 monitörü birleştiriyor ve 49-inç panelinde 5120 x 1440 piksel çözünürlük sunuyor. OLED panelin etkisiyle sadece 0.03 ms tepki süresiyle çalışan ürün, DCI-P3’ün yüzde 99’unu kapsıyor yani yüksek bir renk doğruluğu getiriyor. Standart parlaklığı 250 cd/m2 olarak açıklanan model, FreeSync Premium Pro ile yırtılma olmayan pürüzsüz bir oyun deneyimi getirebiliyor. 144 Hz yenileme hızıyla birçok kişiyi fazlasıyla tatmin edecek monitör, iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktasının yanı sıra bir adet DisplayPort 1.4 ve ayrıca USB Type C portlarını beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VESA DisplayHDR True Black 400 standardını da destekleyen Gigabyte AORUS CO49DQ için maalesef henüz fiyat açıklanmıyor. İleride Türkiye’de de satılacağını düşündüğümüz monitör, yüksek ihtimalle fiyatıyla kısıtlı bir kitleye hitap edecek ancak OLED monitörlerin fiyatları son dönemde yavaş yavaş daha alınabilir seviyelere geliyor. Sektörün LCD panellerden tamamen uzaklaşması içinse daha uzun bir zaman bulunuyor.

Ultra geniş OLED oyuncu monitörü Gigabyte AORUS CO49DQ yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER