reklamı kapat

POPÜLER

Gigabyte Aorus Stealth 500 LOG Görsel

Gigabyte, kasa içindeki kabloları gizleyen Aorus Stealth 500 ile CES’te ödül aldı

Donanım devi Gigabyte, kabloları tamamen gizleyen Aorus Stealth 500 ile CES 2023’te inovasyon ödülü almayı başardı.

Gigabyte Aorus Stealth 500, ilk olarak 22 Eylül 2022 tarihinde “PROJECT STEALTH ” adı altında karşımıza çıkarılmış bir toplu PC kiti olarak düşünülebilir. CES 2023’te “İnovasyon Ödülü” almasıyla dikkat çeken Aorus Stealth 500, özel bir anakart, ekran kartı ve bu ürünlere özel olarak hazırlanan PC kasası üzerine kuruluyor. Hazırlanan altyapının ortak noktasında kabloları tamamen arkaya almak yani gizlemek yer alıyor. Aorus Stealth 500’e önden baktığınız zaman yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere hiçbir kablo (CPU, SATA, güç vb.) görünmüyor. Ekran kartının güç girişini de çok mantıklı bir adım atarak önden arkaya alan Gigabyte, anakartın BIOS pilini dahi arkaya yerleştirmiş durumda. Bu sayede önden bakıldığı zaman çok daha temiz bir görüntü elde ediliyor, kablo engelleri olmadığı için elde edilen daha temiz hava akışı ile ısı performansı biraz da olsa artırılıyor.

Standart anakartlarda önde yer alan tüm kablo bağlantılarını arkaya koyan ancak buna rağmen kurulumu zorlaştırmayan Gigabyte, bu altyapı ile kablo takıntısı olanları fazlasıyla mutlu ediyor. Kurulan tek yönlü yapı ile kasa toplama ve kurulum sürecini de birçok kullanıcı için sadeleştiren şirket, CES 2023’te başka duyurular da yaptı. Firma RTX 4070 Ti ekran kartları yanında bazı yeni nesil anakartların üzerindeki perdeyi de kaldırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gigabyte Aorus Stealth 500, 2023 içerisinde Türkiye’de de satılabilir ancak bu henüz yüzde 100 kesinleşmiş bir detay değil. Eğer bilmiyorsanız Aorus marka ürünlerin büyük bölümü uzunca bir süredir Türkiye’de resmi olarak satılıyor.

Gigabyte Aorus Stealth 500 yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

İLGİLİ HABERLER