reklamı kapat

POPÜLER

Gigabyte, hazırladığı ilk Aorus PC modellerini tanıttı; işte detaylar

Gigabyte, hazırladığı ilk Aorus PC modellerini tanıttı; işte detaylar

Gigabyte, oyun odaklı Aorus markası altında hazırladığı ilk hazır oyuncu PC modelleriyle karşımızda. Modellerin kalbinde RTX 3080 var.

Türkiye’de aktif olarak yer alan Gigabyte ve oyun odaklı Aorus markası, ilk hazır PC’lerine Model S ve Model X isimlerini vermiş durumda. Burada toplam dört farklı seçenek var.

Model S’i Model X’e oranla oldukça kompakt hazırlayan Gigabyte, Model S için Xbox Series X benzeri bir gövde ve soğutma altyapısı kurmayı tercih etmiş. Model X ise geleneksel bir yapıda hazırlanmış.

Buradan ulaşabileceğiniz hazır PC’lerin hepsi yukarıda da dediğimiz gibi ekran kartı olarak 10GB bellekli Nvidia RTX 3080 kullanıyor. Firma kartı 4K oyunculukta limitleri zorlamak adına hazır PC’lerde hız aşırtılmış olarak sunuyor.

İki PC modeli de istenirse Intel Core i9-1190K ya da AMD Ryzen 9 5900X işlemci ile tercih edilebiliyor. Firma bu işlemcilerden olabilecek en optimum performansı aldıklarını aktarıyor.

Intel işlemcili Model X ve Model S, 4400MHz 16 GB XMP (DDR4-4000) RAM ile alınabiliyor. AMD işlemci Model X ve Model S ise 3600MHz 32 GB DDR4 XMP RAM ile donatılabiliyor.

Model S’in iç donanımı ve soğutma sistemi. Kompakt sayılacak PC alttan çektiği temiz havayı yukarıdan atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gigabyte yeni hazır Aorus PC modelleriyle ses getirdi

Bu oyuncu PC’leri sürece hakim olmayan kişiler için gerçekten güzel görünüyor. Henüz fiyatları açıklanmayan Model S ve Model X, umuyoruz ileride Türkiye’de de elde edilebilir hale getirilir. Bu konuda yakında bir açıklama gelmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın