reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk SNL’i sundu, Asperger sendromuna sahip olduğunu açıkladı

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, kısa süre önce ortaya çıkan sürpriz bir durumu gerçeğe dönüştürdü ve”Saturday Night Live” programını sundu.

Elon Musk, bildiğiniz üzere “farklı” bir kişiliğe sahip. Musk’ın Twitter hesabını takip edenler burada tam olarak ne demek istediğimizi anlayacaklardır.

Musk’ı bugün bir kez daha gündeme getiren ise ABD’nin meşhur SNL yani Saturday Night Live isimli canlı komedi programına konuk olması oldu. Ünlü CEO programda sunuculuk yaptı.

EuroNews haberine göre Musk program kapsamında kendi konuşma biçimiyle alay etti ve “yaptığı şakaları kimsenin anlamadığını” aktardı.

Musk ayrıca canlı yayında otizm spektrum bozukluklarından birisi olan Asperger Sendromuna sahip olduğunu da açıkladı. Musk’ın bunu ilk defa böyle açık şekilde söylediği belirtildi.

WikiPedia’ya göre Asperger sendromu (AS) ya da Asperger bozukluğu, sosyal etkileşimde zorluklar ve sınırlı basmakalıp ilgi ile etkinliklerle tanımlanan otistik spektrum bozukluklarından (OSB) birisi olarak tanımlanıyor.

Açıklamada “AS diğer OSB’lerden dil ve bilişsel gelişimde genel bir gecikme olmamasıyla ayrılır. Her ne kadar standart tanı ölçütleri arasında belirtilmemişse de motor sakarlık ve sıra dışı dil kullanımına sıklıkla rastlanır.” deniyor.

Musk’ın Saturday Night Live sunumunda sık sık Dodgecoin kripto para birimi hakkında konuştuğu da söyleniyor. Hatta Musk bu konuda kendisine “Dogefather” diyor. Dodgecoin şu an dünyanın en önemli 4. kripto parası konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, son yıllarda inanılmaz işlere imza attı

Elbette bu işlerin hepsini Musk tek başına yapmadı. Ancak Musk, vizyonu ışığında yeteri yatırımları ve hepsinden önemli personeli bir araya getirmeyi başardı.

SpaceX ve Tesla ile gerçekten devasa işlere imza atan Musk, şu sıralar kendisine büyük bir hedef koymuş durumda. Onun arkasında da insanoğlunu Mars’a götürmek yer alıyor.

Elon Musk, Mars üzerinde bir yaşam / koloni kurulmasını hedefliyor ve bunun için Starship isimli dünyanın en güçlü roketini geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın