reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Cumhurbaşkanı, Elon Musk’a sigara ile mücadele tavsiyesi verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında esrar içen Elon Musk’a ilk görüşmede bir sigara tavsiyesi yapacağını aktardı.

Geçtiğimiz yıl Joe Rogan’ın internetten yayınlanan programına katılan SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, unutanlar olabilir bu yayında deneme amaçlı olarak esrar içmişti. Ünlü CEO hatta bu yüzden SpaceX’i zan altında bırakmıştı çünkü NASA durum nedeniyle SpaceX için bir güvenlik incelemesi başlatmıştı. SpaceX o zaman ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot götürmek için çalışmalar yapıyordu ve NASA bu konudan çok rahatsız olmuştu. Konu hakkında o zaman bilgi veren kurum, “şirketlerin uyuşturucu barındırmayan bir ortam da dahil olmak üzere NASA’nın iş yeri güvenliği gereksinimlerini karşıladığından emin olmak” için bu adımın atıldığını belirtmişti. Musk’ın iş yerinde veya genel hayatında esrar kullanmadığı söylenmişti ve bu konuda daha sonra herhangi bir sorun da olmamıştı. Bu konuyu şimdi akıllara getiren ise dediğimiz gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Dünya Tütünsüz Günü Gençlik Buluşması’nda konuşan Erdoğan, ““Elon Musk ile ilk görüşmemde diyeceğim ki, ‘bu sigara tüketimine karşı da şöyle biraz para harca’ İsabet olur değil mi? Çok büyük paralar harcıyor değişik yerlere biraz da bununla mücadele için eğer harcarlarsa, hele hele Amerika’dan başlayıp tüm dünyaya bu iş çok daha çabuk başarırız” dedi. Elon Musk ve Recep Tayyip Erdoğan bilmeyenler için zaman zaman video konferans üzerinden uzay görevleri ve diğer ihtiyaçlar için görüşmeler gerçekleştiriyor.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Şimdi de Coca-Cola’yı satın alıp içine tekrar kokain koyacağım” mesajını paylaşmıştı. Musk bunu Twitter’ı satın almasından sonra şaka olarak atmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada bugün sigara ve bağlı diğer ürünler ile alakalı başka açıklamalar da oldu. Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan nargileye bir düzenleme sinyali geldi. Erdoğan, “Bu zarardan milletimizi kurtarmaya yönelik bazı hazırlıklar yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

Elon Musk, SpaceX üzerinden Türkiye Uzay Ajansı’nın projesi kapsamında bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını ISS’e götürecek. Bu görev aktarıldığı kadarıyla Türkiye’ye 70 milyon dolar civarında tutacak.

Cumhurbaşkanı ve Elon Musk açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın