reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Elon Musk

NASA’dan canlı yayında esrar içen Elon Musk nedeniyle sürpriz SpaceX soruşturması

SpaceX CEO’su Elon Musk, canlı yayında esrar içtiği için şirketini zora soktu. NASA, SpaceX hakkında güvenlik soruşturması başlattı

Advertisement

Geçtiğimiz aylarda Joe Rogan’ın internetten yayınlanan programına katılan Elon Musk, hatırlarsınız bu yayında esrar içmişti. California’da esrar içmek yasal olduğu için bir deneme yapan ünlü CEO, bu yüzden SpaceX’i zan altında bıraktı. Çünkü NASA, kısa süre önce hem SpaceX hem de ilginç olarak Boeing için bir güvenlik incelemesi başlattı. Her iki şirkette ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot götürmek için çalışmalar yapıyor. İşte bu hayati önem arz eden konuyu riske atmak istemeyen NASA’nın, canlı yayında esrar içen Musk’ın etkisiyle detaylı bir güvenlik incelemesine başladığı belirtiliyor. Konu hakkında bilgi veren kurum, “şirketlerin uyuşturucu barındırmayan bir ortam dahil olmak üzere NASA’nın iş yeri güvenliği gereksinimlerini karşıladığından emin olmak” için bu adımın atıldığını belirtiyor. Musk’ın iş yerinde veya genel hayatında esrar kullanmadığı söyleniyor ancak yine kimse süreci riske atmak istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA, Elon Musk’tan dolayı SpaceX yanında Boeing firmasını inceleme altına almış durumda

Bu güvenlik soruşturmalarının arkasında olumsuz bir durum çıkması beklenmiyor. Son dönemde yaptığı uzay kalkışlarından hiçbir sorun yaşamayan SpaceX’in, insanlı görevlere 2019 Haziran ayında çıkacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Çok özel bir amacı bulunan yerli akıllı saat