reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2

Fantastik Canavarlar 2’nin sonundaki tartışmalı karar açıklandı

Fantastik Canavarlar 2, senaryo açısından pek çok noktada ne yazık ki sorunlu bir geçiş filmi gibi görünüyor. Üçüncü filme kadar filmin yıldızlarından biri ikinci filmin sonundaki kararını açıklıyor.

Fantastik Canavarlar 2 pek çok Harry Potter hayranında hoşnutsuzluklara sebep oldu. Tüm bildiklerimizi unutup izlediğimizde, film keyifli bir macera sunuyor olabilir. Ancak detaylara inildiğinde bir sürü garipliğe rastlamak işten bile değil. Bir geçiş filmi olduğu düşünülünce bu “saçmalık” boyutundaki bazı senaryo boşluklarının anlamlanacağı umuduyla beklerken finaldeki bazı garip kararlar da oyuncular tarafından açıklığa kavuşturuluyor. O kafa yoran sorulardan birinin cevabını Alison Sudol veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Fantastik Canavarlar Grindelwald’ın Suçları filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Queenie’nin kararı

Filmi izleyenler hatırlayacaktır. Filmin sonlarında Queenie, Jacob’a rağmen taraf değiştiriyor. Film boyunca “kaybolmuş” bir ruh halindeki karakter, Grindelwald’ın manipülatif açıklamalarına kapılıyor ve muggle ilişkisinde özgür olacağına inanıyor. Hatta daha da ileri giderek sihirli alevler içine Jacob’ın da gelmesini teklif ediyor. Oldukça garip olan bu kararın filmdeki tek dayanak noktası, filmin en başında da belirtildiği gibi Grindelwald’ın ikna kabiliyetinin görülmemiş düzeyde olması. Queenie’nin de saftirik kişiliği bu manipülatif kahramanın karşısında savunmasız kalıyor.

EW‘ya konuşan Sudol, filmin sonunda hayranları şaşırtmak için eklenen bu detaya ilişkin şunları söylüyor: “Önce ‘Bu nasıl oldu?’ diye düşündüm. Durumu anlayabilmem uzun zaman aldı. Film ilerleyişine bakıldığında aslında aldığı karar onun artık farklı bir insan olduğunu göstermiyor. Sadece terk edilmiş, savunmasız bırakılmış bir karakter. Çok önemli bir gücü var ancak bir hiçmiş gibi hissediyor ve bu çok kötü. Bu herhangi birini delirtebilir bile. Tarih boyunca kadınların hep güçlü sezgileri olmuştur ve bu sezgiler yüzünden cezalandırılanlar dahi mevcut. Kaç kadın kendisi gibi olmak istediği için deli denilerek akıl hastanesine tıkıldı? Jacob onunla beraber gelmiyor. Bu işte beraber olmalarına rağmen onu tek bırakıyor. Newt de ona ihanet ediyor filmin başında. Geriye hiçbir şeyi kalmamıştı…

Sudol karakterin kötü birine dönüştüğüne inanmadığını belirtiyor. Farklı bir dünya yaratma vadiyle kandırıldığını kaydediyor.

İlgili video

Fantastik Canavarlar 2 fragmanı