reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter evreninde geçen Fantastik Canavarlar 3 için yeni açıklama

Fantastik Canavarlar 3 için beklentileri artıracak iddialı açıklama

İkinci filmin hüsranla sonuçlanmasının ardından hayranlar Fantastik Canavarlar 3 için ne hissetmesi gerektiği konusunda pek emin değil. Filmin oyuncusu ise hayli iddialı bir açıklamada bulunuyor.

J.K. Rowling’in beş film olarak planladığı Fantastik Canavarlar serisi, Fantastik Canavarlar 3 filmiyle önümüzdeki dönemde karşımıza yeniden çıkacak. Ancak ikinci filmin yarattığı hayal kırıklığı ardından işler biraz ötelenmiş gibi görünüyor. İkinci film gişe hasılatında tüm Harry Potter evreni içindeki en başarısız gişeye imza atarken, serinin Harry Potter filmleri kadar ilgi çekememesi gündem konusu olmuştu. İkinci filmde hayranların mantığına uymayan pek çok detayın ise üçüncü filmde açıklanacağı Rowling tarafından duyurulmuştu. Ocak 2019’da ise filmin çekimlerinin ertelendiğini öğrendik. Temmuz 2019’da başlaması planlanan çekimlerin sonbaharda yapılacağı belirtildi. Filmde Jacob Kowalski karakterini canlandıran Dan Fogler ise bunun sebebini yeni filmin çok daha görkemli olmasına bağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Fantastik Canavarlar 3 devasa bir yapım olacak”

Fogler’ın tam açıklaması şu şekilde: “Evet çekimlere sonbaharda başlayacağız. Film devasa olacak. Ertelemenin sebebi olarak bize bu filmin ilk iki filmin birleşiminden de büyük olacağı gösterildi. Seti hazırlamak için daha çok zamana ihtiyaçları vardı ve aceleye getirmek istemediler; çekimler bu sebeple ertelendi. Brezilya’ya gittiğimizi size söyleyebilirim ancak çok fazla detay bilmiyorum. Çekimler yaklaştığında senaryoya erişebileceğim.

İlk filmi Amerika’da ikinci filmi ise İngiltere’de çeken ekibin üçüncü film için Brezilya’ya taşınıyor olması ise hayli ilginç bir detay. İkinci filmdeki hayal kırıklığını ise üçüncü filmi hiç olmadığı kadar görkemli hale getirerek çözmek istemiş olabilirler tabii. David Yates’in yöneteceği Fantastik Canavarlar 3, herhangi bir ertelenme olmaması durumunda 20 Kasım 2020‘de vizyondaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir

İkinci filmin fragmanı