reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter evreninde geçen fantastik canavarlar 3

Fantastik Canavarlar 3 filmiyle ilgili bir iyi bir de kötü haber

Harry Potter evreninin bir uzantısı olan Fantastik Canavarlar serisi üçüncü filmi için nihayet vizyon tarihini verdi. Fantastik Canavarlar 3 çekim tarihini de değiştirmiş gibi görünüyor.

Harry Potter filmlerinin başarısından sonra, Newt Scamander’ın fantastik yaratıkları listelediği fihrist “Fantastik Canavarlar“, J.K. Rowling ve Warner Bros. anlaşmasıyla kendi serisine kavuştuğunda hayranların hem kafası karışmıştı hem de heyecanlanmışlardı. Başlarda Newt Scamander’ın bu fihristi oluştururken yaşadıklarına odaklanacağını düşündüğümüz filmin tonu ise ilk yapımla kendini belli etti. İkinci filmde hikayeye genç Dumbledore’u da katan yapım hayranlara istediğini vermekte ise oldukça zorlandı. Üstelik elde bulunan Grindelwald ve Dumbledore hikayesinin derinliğine rağmen. Bu hayal kırıklığından sonra üçüncü filmin nasıl toparlayacağı merak ediliyordu. 20 Kasım 2020’de yayınlanması beklenen filmin vizyon tarihi ise belirsizliğe itilmişti. Şimdi Warner Bros. nihayet bize bir tarih açıklıyor. Toplamda beş filmlik maceranın üçüncü ayağı Fantastik Canavarlar 3, 12 Kasım 2021‘de karşımızda olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çekim tarihleri yeniden ertelendi

İlk iki filmden çok daha büyük ve etkileyici olacağı belirtilen filmin çekimlerine Temmuz 2019’da başlanması planlanıyordu. Çekimlerin bir kısmının Brezilya’da yapılacağını öğrendiğimiz film daha sonra bunu 2019’un sonbaharına ertelemişti. Şimdi açıklanan yeni bilgiler ışığında ise çekimlerin yeniden ertelendiğini öğrendik. Fantastik Canavarlar 3 çekimlerinin 2020’nin baharında yapılacağı duyuruldu. Bunun, detaylarını buradaki haberimizde yazdığımız, Johnny Depp gerginliği yüzünden olup olmadığı şimdilik bilinmiyor. Bu konuda elbette resmi bir açıklama yok. Ancak The Blast‘ın özel haberine göre ünlü aktörle üçüncü film için hala anlaşmaya varılmamış. Bu da çekim tarihinin ertelenme sebebinin bu olabileceğini düşündürüyor. Depp’siz yola devam edilebilir mi dersiniz?

Fantastik Canavarlar’ın ne yazık ki bir Harry Potter etkisi yaratamadığı bir gerçek. Beş film olarak tasarlanmasına karşın hayranların büyük bir kısmında heyecan kaybı gözlemlenebiliyor. Açıklamalar ışığında ortaya çıkacak olan üçüncü filmin işleri düzeltip düzeltemeyeceği merak konusu.

İlginizi çekebilir

İkinci filmin fragmanı