reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

“Güldüren güç”; Tesla’dan yeni hızlanma videosu [İzle]

Elektrikli otomobil pazarının en çok konuşulan firması Tesla, sosyal medya üzerinden güzel videolar paylaşmaya devam ediyor.

Tesla otomobiller elektrik motorunun verdiği anlık torkla gerçekten inanılmaz hızlanma değerlerine sahip. Örnek vermek gerekirse Tesla Model S’in üst seviyedeki versiyonu 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede, Model 3’ün en üstteki versiyonu ise 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede çıkıyor. Model X’in en üstteki versiyonuna baktığımız zaman 0 100 km/s hızı 3.4 saniye olarak karşımıza çıkıyor. Firmanın çok merak edilen hiper elektrikli otomobili yeni Roadster’ın ise 0’dan 100 km/s hıza sadece 1.9 saniyede çıkacağı belirtiliyor. İşte bu sunulan anlık tork ve hızlanma herkesin hoşuna gidiyor. Firmanın yeni yayımladığı video da bu keyfe varan bir bebeği gözler önüne seriyor. Bebek koltuğunda bir kral gibi oturan bu şanslı ufaklık, Tesla’nın anlık hızlanmasıyla oldukça keyifleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla otomobillerin hızlanması 7’den 70’e herkesi gülümsetiyor

Bu hızlanma elbette sadece Tesla’nın ürettiği araçlara özel değil. Diğer elektrikli otomobil modelleri de böyle yüksek hızlanma değerleriyle geliyor. Sayıları sürekli olarak artan elektrikli otomobiller, “motor sesi” sunmuyor olmalarına rağmen çok keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Bu otomobillerin hem çevreye hem de bütçeye büyük avantajları bulunuyor ve gelecek hemen hemen sadece bu modellerden oluşuyor. Buna ek olarak hibrit modellerin de sayısı artıyor.