reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Tesla Roadster

Tesla Roadster ile 0’dan 100 km/s hıza 1,9 saniyede çıkmak nasıl bir duygu? [Video]

Elektrikli otomobil dünyasının süper spor modellerinden yeni Tesla Roadster, tasarımıyla nefesleri kesiyor. Otomobil performansıyla da akıl alacak gibi duruyor.

Yeni Tesla Roadster, hatırlamak adına 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olacağı belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle de nefesleri kesiyor. İşte bunu göstermek adına bir video yayımlayan firma, bu videoyla yeni Tesla Roadster ile 0’dan 100 km/s hıza 1,9 saniyede çıkmak nasıl bir duygudur tam olarak gözler önüne seriyor. Araca ilk defa binen kişilerin verdikleri tepki, gerçekten kıskandırıcı şekilde mükemmel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Tesla Roadster hayalleri süslüyor

2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın son dönemde gördüğümüz en heyecan verici otomobil olduğunu tekrardan belirtiyoruz. Satışa çıktığı zaman daha performanslı olabileceği söylenen araç, bazı özel versiyonlara da sahip olacak deniyor. Elon Musk, bu versiyonlardan birisine ufak roketler yerleştirmeyi dahi hayal ediyor. Musk’ın bizzat yaptığı açıklamaya göre SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde tam 10 adet ufak roket motoru bulunacak. Bu roket motorlarıyla aracın ciddi anlamda daha hızlı ve performanslı hale geleceğini belirten Musk, altyapının aracı uçurmaya imkan tanıyabileceğini dahi belirtiyor. Bu konuda ciddi olup olmadığı halen anlaşılmayan CEO, şu sıralar halen Model 3 odaklı üretim sorunlarını çözmeye çalışıyor.