reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter evreninde geçen Fantastik Canavarlar 3 filminde gerginlik

Fantastik Canavarlar 3 filminde Johnny Depp gerginliği

Çekimlerine sonbaharda başlanacak olan Fantastik Canavarlar 3 filmi, bu kez yaşanan Johnny Depp sorunuyla gündeme geliyor.

Harry Potter evrenini genişleteceği için büyük bir heyecanla karşılanan ancak ikinci filmde beklentileri karşılayamayan Fantastik Canavarlar, üçüncü filmin çekimlerine sonbaharda başlayacak. İkinci filme yapılan eleştrileri dinlediklerini açıklayan ekip, geçmişte, aynı hatalara tekrar düşülmeyeceğini vurgulamış ve hayranları da umutlandırmıştı. Ancak bu kez Fantastik Canavarlar 3 filmini gündeme getiren ne çekim tarihi ne de içeriği. Bu kez odak noktası Johnny Depp. Esasen bu tartışma ikinci filmin çekim dönemine kadar uzanıyor. Depp ve eski eşi Amber Heard “aile içi şiddet” sebebiyle boşanma davası başlatmış ve Heard şiddet gördüğünü gösteren fotoğrafları dava dosyasına eklemişti. Bu fotoğraflar ve davanın ışığında hayranlar Depp’in ekipten çıkarılması gerektiği konusunda sosyal medya üzerinde görüşlerini dile getirmiş ancak J.K. Rowling, Depp’i kadro dışı bırakacak bir sebepleri olmadığını açıklamıştı. Kişilerin özel hayatına ilişkin gizlilik sebebiyle herhangi bir detay da paylaşılmamıştı.

Şimdi aradan geçen sürenin ardından Depp, Amber Heard’e 50 milyon dolarlıkkaralama” davası açtı. Heard’ün şiddet iddialarının kariyerine zarar verdiği ve Karayip Korsanları filmindeki rolünden ettiği kaydedildi. Heard mesajlaşma görüntüleri ve yeni fotoğraflarla dava dosyasına ekleme yaparken ikili arasındaki dava Warner Bros. tarafına da sıçradı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Warner Bros. Fantastik Canavarlar 3 filminin etkilenmesinden çekiniyor

Harry Potter evrenini genişleterek hayranların talebini karşılamaya çalışan Warner Bros.’un kulislerinde ise büyük bir gerginlik hakim. Page Six‘in haberine göre Depp’in yeni davasının filmin gişesini etkilemesinden korkuluyor. Depp’le çalışmaya devam etme konusunda kuşkuya düşen Warner Bros. yöneticilerinin geçmişteki Rowling’in açıklaması konusunda da gergin olduğu belirtiliyor. Depp’le ilgili bu kadar destekleyici bir açıklama yapılmış olması, şimdilerde stüdyoyu rahatsız etmişe benziyor.

Depp’in avukatı Heard’ün yeni görsellerinin ise sahte olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Yeni filmin çekimlerine başlanması için ise önümüzde daha uzun bir zaman var. Bu süre zarfında Warner Bros.’un net tepkisi de belli olacak diye düşünüyoruz.

İlgili video

Fantastik Canavarlar 2 fragmanı