reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2 Harry Potter

Fantastik Canavarlar 2’den ilk hayal kırıklığı

Harry Potter evrenini genişleten Fantastik Canavarlar 2, gişede tüm Harry Potter serisinin en kötü açılışını gerçekleştiriyor.

Genç Dumbledore ve Grindelwald gibi önemli karakterleri izleyiciyle buluşturarak Harry Potter evrenini genişleten Fantastik Canavarlar 2 ya da tam ismiyle Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları cuma günü vizyon macerasına başladı. Filme gelen ilk tepkiler ise pek iyi görünmüyor. Bildiğiniz gibi Johnny Depp’in kadroda tutulmasına hayli sinirlenen bazı hayranlar gelecek filmi boykot edeceklerini söylemişti. Öte yandan ilk film de tüm Harry Potter evreni içinde en düşük hasılatı elde etmişti. Haliyle yeni film için beklentiler çok yüksek değildi. Ancak açılış beklentilerin de altında gerçekleşti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fantastik Canavarlar 2 açılış kazancı seri için tüm zamanların en kötüsü

Açılış kazançlarına baktığımızda ikinci filmin Amerika içi 62 milyon dolar, dünya genelinde ise 191 milyon dolar gelir elde ettiği görülüyor. 62 milyon dolar serinin açılışı için hayli düşük. Düşük bir açılışa sahip olan ilk Fantastik Canavarlar filminin 74,4 milyon dolarla açılış yaptığı düşünülünce, ikinci filmin ne kadar kötü bir başlangıç yaptığı daha iyi anlaşılıyor.

Amerika içi sonuçlara baktığımızda tüm zamanlar toplandığında Fantastik Canavarlar serisi en sonda yer alıyor. 234 milyon dolarlık hasılatla 9. sırada yer alan ilk film, 249 milyon dolarlık hasılatı bulunan Azkaban Tutsağı’nın hemen altında. Globalde de işler seri için çok iyi değil ancak burada Fantastik Canavarlar, Azkaban Tutsağı’nın önüne geçmeyi başarmış.

Filmin bu başarısızlığının ardında ilk filmin yeterince büyük bir beklenti oluşturamaması mı yoksa Johnny Depp protestosu mu yer alıyor net değil. Hogwarts sahneleriyle nostaljiyi kökleyen, üstüne genç Albus Dumbledore’u izleyici karşısına çıkaran bir film için başlangıç hayal kırıklığı. Ancak bu düşük başlangıçla beraber filmin toparlanması biraz zor gibi görünüyor. Dünya genelinde ne kadar kazandıracağını merak ettiğimiz filmin gişe başarısının netleşmesi ise biraz zaman alacak. Box Office Mojo’da yayınlanan verilere buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı