reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2

Fantastik Canavarlar 2’nin gişe beklentileri şaşırtıyor

Harry Potter’ın büyücülük dünyasında geçen Fantastik Canavarlar 2 sonunda vizyona girdi. Fakat serinin ikinci filmi için beklentiler düşük görünüyor.

Bildiğiniz gibi Harry Potter filmleri gişede her zaman çok başarılı oldu. Sekiz filmin toplam kazancı 8.5 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu başarı Warner Bros. stüdyolarının Fantastik Canavarlar serisine başlamasına vesile oldu. 2016 yılında vizyona giren Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar da hayal kırıklığı yaratmadı. Dünya genelinde elde ettiği 814 milyon dolarlık gişe hasılatıyla birlikte stüdyonun yüzünü güldürdü. Başta bir üçleme olarak planlanan Fantastik Canavarlar serisi beş filme çıkartıldı. Aradan geçen iki senenin ardından sıra Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filmine geldi. Fakat ikinci filmle birlikte gişe beklentileri ciddi oranda düşecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Box Office Pro‘nun hesaplamalarına bakılırsa Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Amerika’daki ilk üç gününde en fazla 70 milyon dolar gişe hasılatı elde edebilecek. Elbette bu en iyi ihtimal. Filmin başlangıcını 50 milyon dolardan yapması da mümkün görünüyor. Öte yandan serinin ilk filmi başlangıcını 74.4 milyon dolarla yapmıştı. Bu da yapılan araştırmalar doğrultusunda seriye olan ilginin azaldığı anlamına geliyor. Bu gerilemenin sebebi izleyicilerin Johnny Depp seçiminden rahatsızlık duymasından kaynaklanıyor da olabilir. Elbette bu tahmini rakamlar henüz bir şey ifade etmiyor. Asıl sonucu filmin ilk güç günlük kazancı resmen açıklanında öğrenebileceğiz.

Video