reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S10

Samsung Galaxy S10’un patent görselleri ortaya çıktı

LetGoDigital internet sayfası Samsung Galaxy S10’a ait olduğu söylenen patent görselini kendi sayfası üzerinden paylaştı. Patent görseline bakıldığında telefonun tasarımının kısa bir süre önce internete sızan görselle aynı olduğu görülüyor. Tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip olan telefon çentikli tasarımlı telefonlardan kolayca ayrılıyor.

Ön kamerası ana ekrana entegre edilen Galaxy S10’un çentiksiz tasarımlı telefon sahibi olmayı düşünenlere göz kırpıyor. Patent görsellerinde şirket, bir tür ekran deliğinden yararlanan farklı tasarımları gözler önüne seriyor. 5,8 inç düz ekranlı, 4G’li ve yan tarafta parmak izi sensörüne sahip Galaxy S10’un 750 dolardan piyasaya sunulacağı belirtiliyor. Ekrana entegre parmak izi sensörlü, 5G’li ve 5,8 inç kavisli ekranlı Galaxy S10’un ise 1.000 dolardan kullanıcıların karşısına çıkacağı ifade ediliyor. 6,4 inç kavisli ekranlı, 5G’li ve ekrana entegre parmak izi sensörlü Galaxy S10’un fiyatının ise 1.100 dolar olacağı dile getiriliyor. Galaxy S10’un gücünü kısa bir süre önce tanıtılan Exynos 9820 işlemcisinden alması bekleniyor. Exynos 9810’dan yüzde 10 daha az güç harcayan yeni işlemcide. 2 adet özel CPU + 2 adet Cortex-A75 + 4 adet Cortex-A55 çekirdeği üzerine kurulmuş durumda. Tek çekirdekte yüzde 20, çok çekirdekte ise yüzde 15’e varan performans artışı getiren Samsung Exynos 9820grafik tarafında ise Mali G76 MP12 ile yüzde 40’a yakın bir artış sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S10 ailesi ne zaman gün ışığına çıkacak?

Dört gözle beklenen Galaxy S10 ailesinin önümüzdeki yılın şubat ayında tanıtılması bekleniyor. Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılmasını beklediğimiz yeni modellerin mart ayında Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz.

İlgili Video

Katlanabilir ekranlı telefon işte böyle görünüyor